איבד רגל, קיבל חטיבה

מח"ט שומרון: אל"מ יואב ירום, שנפצע ממוקש בלבנון, קיבל פיקוד על החטיב המרחבית החשובה של צה"ל

טקס החלפת פיקוד בחטיבת השומרון. צילום: דו"צ

אל"מ יואב ירום מונה למפקד הגזרה הרגישה של חטיבת השומרון בצה"ל. בכך הגיע לתפקיד שקשה היה להאמין שיצליח להגשים, כאשר איבד רגל בשנת 1997, בהתפוצצות מוקש ברצועת הביטחון בדרום לבנון, בהיותו קצין צעיר בסיירת גולני.

אל"מ יואב ירום מונה לתפקיד בטקס חגיגי במפקדת הבסיס חורון. הטקס נערך במעמד מפקד הפיקוד, האלוף ניצן אלון, ראשי ההתיישבות ונציגי גופי הביטחון הגיזרתיים ובכירים נוספים. ירום מחליף את אל"מ נמרוד אלוני, איש הצנחנים בעברו (שאף פיקד על הסיירת החטיבתית), שיוצא לתקופת לימודים אקדמאים בארצות הברית.

"להיות מח"ט שומרון זה לעולם לא ללכת לישון עד שלא נגמר שעון הפח"ע. זה להיות במבצע בעוורתא ולמחרת לחגוג עם זוג שנישא בקבר יוסף", אמר המפקד  היוצא אלוני, שהתייחס לטבח בני משפחת פוגל באיתמר, שארע בגזרה שתחת אחריותו: "נכשלתי". ירום אמר: “אני נרגש לקבל את הפיקוד על חטיבת שומרון, אעשה כמיטב יכולתי בכדי לעמוד במשימה".  בתפקידו האחרון שימש יואב ירום כמפקד צוות במכללה לפיקוד טקטי של זרוע היבשה.

You might be interested also

M1117 armored vehicles in Kosovo. Photo: U.S. Embassy Pristina

US donates M1117 armored vehicles to Kosovo's Army

According to the defense minister of Kosovo, it was not the last delivery of the vehicles. The Southeastern European country reportedly intends to purchase weapons from the U.S. under the American military sales program