הודו בחרה במטוס השווייצרי

עוד הפסד לקוריאה הדרומית, על פי דיווח בלתי רשמי

מטוס האימונים PC-7

דיווחים לא רשמיים מהודו מצביעים על כך שחיל האויר ההודי החליט לרכוש את מטוס האימון מדגם PC-7, מתוצרת החברה השוויצרית פילטוס, וההחלטה אושרה גם על ידי הדרגים הממשלתיים הבכירים.

הבחירה, שהיתה צפויה, מהווה מכה נוספת ליצרנית המטוסים הדרום קוריאנית KAI.  אחרי שהפסידה בתחרות לאספקת מטוס אימון מתקדם לחיל האוויר הישראלי, היא השתתפה גם בתחרות בהודו, אך הפסידה גם שם.

החברה השוויצרית תזכה, לפי כל הסימנים, בחוזה ראשוני לאספקה של 75 מטוסי אימון בסיסיים לחיל האויר של הודו. החוזה כולל אופציות לעוד 106 מטוסים.

ההודים בחנו כמה מטוסים והחליטו סופית להעדיף את המטוס מדגם PC-7. הקוריאנים הציעו את מטוס האימון הבסיסי KT-1.

75 המטוסים הראשונים ייוצרו בשוויץ ו-106 הנוספים ייוצרו ברשיון על ידי חברת HAL בהודו.

כזכור, בישראל הפסיד מטוס האימון T-50  מתוצרת קוריאה הדרומית בתחרות מול מטוס האימון האיטלקי M-346. חיל האוויר הישראלי יתחיל להצטייד במטוס האיטלקי בעוד כשנתיים.

You might be interested also

President Joe Biden walks through an Honor Guard Cordon at the conclusion of the Coast Guard Academy Commencement on Wednesday, May 19, 2021, at the Coast Guard Academy Cadet Memorial Field in New London, Connecticut. (Official White House Photo by Adam Schultz)

Biden against ransomware: increased threat in the short term, great potential for the future

Commentary: The White House has formulated a four-stage plan for dealing with ransomware attacks that could potentially be an effective means of dealing with the global problem, writes Ram Levi, founder and CEO of Konfidas