מעקב מקרוב אחר "צעדת המיליון"

עם זאת בצבא מעריכים כי לא צפויה היענות רבה לצעדה, שאמורה להתרחש ביום שישי הקרוב. בצה"ל עוקבים, בין היתר, גם אחר הרשתות החברתיות

חיילים בגבול הצפון ביום ה"נכבה", 2011 (ארכיון:AP)

על רקע ההפגנות המתוכננות ביום שישי הקרוב לרגל יום האדמה ומכתבו של בכיר הפתח מרוואן ברגותי הקורא להתקוממות עממית של הפלסטינים כלפי ישראל, בצה"ל עוקבים מקרוב אחר ההכנות.

גורמים בצה"ל אמרו למערכת ישראל דיפנס כי הצבא עוקב אחר ההתרחשויות ברשתות החברתיות באינטרנט ובאתרים של הארגונים העומדים מאחורי "צעדת המיליון" המתוכננת.

הגורמים הוסיפו כי כרגע, לפחות, בצה"ל מעריכים כי לא צפויה היענות רבה לתהלוכה וכי ככל הנראה לא צפוי חזרה על אירועי יום הנכבה ב-2011, אז התרחשה התנפלות של אזרחים סוריים על גדרות המערכת בגבול באזור מג'דל שאמס, ושל אזרחים לבנוניים בגבול הצפוני.

"צעדת המיליון" אמורה לחול ב-30 במרץ, התאריך בו מציינים ערביי ישראל את "יום האדמה", ולצאת לעבר גדרות הגבול עם ישראל ממדינות שונות. בין המוקדים – סוריה, לבנון, ירדן, איו"ש ועזה. על פי הערכות שפורסמו בכלי תקשורת זרים מאחורי ההתארגנות עומדת ככל הנראה איראן.

You might be interested also

Photo courtesy of Ametrine

Ametrine Technologies - Advanced Camouflage for the Modern Battlefield

Ametrine Technologies develops solutions for camouflage from thermal and night vision sensors. "We estimate that within a decade, all soldiers and platforms on the battlefield will be equipped with some form of multi-spectral camouflage," said Amiram Levinberg, co-founder of JAL Ventures and chairman of Ametrine. This article is sponsored by Ametrine Technologies