טורקיה לעזרת איראן

גורמים בכירים אמרו לישראל דיפנס כי טורקיה מסייעת לאיראן להתגבר על הניתוק ממסלקת הכסף הבינלאומית, שנכנס לתוקפו בשבת

סניף בנק בטהרן. צילום: איי.פי

זמן קצר אחרי ניתוק איראן ממסלקת הכסף הבינלאומית "סוויפט" טוענים גורמים בישראל כי בנקים טורקיים מסייעים לאיראן לחמוק מחלק מן ההגבלות החמורות המוטלות עליה.

לישראל דיפנס נודע כי הסיוע של בנקים טורקיים מאפשר לבנקים מאיראן לבצע העברות כסף בינלאומיות באמצעות תחנות הביניים בטורקיה.

"המשחק של הטורקים ציני", טוענים גורמים בישראל. "הם יכולים לסייע לטורקיה לחמוק גם מהסנקציות שאוסרות על איראן לייצא נפט, באמצעות העברת נפט דרך טורקיה".

יצויין, כי ניתוק איראן ממסלקת הכספים השייכת לאיחוד האירופי נכנסה לתוקפה ביום שבת בלילה. זו אמורה להיות אחת הסנקציות החמורות ביותר, שהוטלו על איראן מאז ומעולם. בנקים טורקיים לא יוכלו לשמש תחליף אמיתי למסלקת הכספים הבלגית, אבל לדברי גורמים יודעי דבר "הטורקים בחרו צד, והם עוזרים לאיראנים בדרכים שונות".

You might be interested also

Screenshot of the closing session from the OECD conference website 

Annual cyber conference of OECD, led by Israel, comes to an end

In the closing session, the heads of cyber agencies from around the world presented the cyber policies of their countries and expressed their desire to promote multinational cybersecurity cooperation. Israel's Yigal Unna said the ability to become more secure depends directly on the ability of the agencies to work together