מרכז שליטה חדש בכבאות הארצית

נפתח במסגרת שדרוג במערך הכיבוי - לטובת תרחישי שגרה או חירום

צילום: Dreamstime

נציבות הכבאות וההצלה הקימה חמ"ל שליטה ארצי, לפעילות בתקופת שגרה ובעתות חירום.

את החמ"ל הקימה עבור הרשות חברת טלדור, בתוך מפקדת הכבאות הארצית, הממוקמת בראשון לציון.

החמ"ל מאפשר קבלת תמונה ועדכונים מארועים שונים המתרחשים ברחבי הארץ במקביל. הקמת החמ"ל היא חלק משידרוג שירותי מכבי האש של ישראל, כלקח מן השריפה הגדולה שאירעה בכרמל בחורף 2010, שבה נספו למעלה מ-40 בני אדם, בהם סוהרים של שירות בתי הסוהר שהיו בדרכם לפנות בית כלא, שוטרים ואף כבאים.

שירותי הכבאות נחשבים כחלק ממערך ההצלה הלאומי, שיופעל גם במקרה של מתקפת טילים על ישראל או בתרחיש רעידת אדמה. לדברי נציב כבאות והצלה, רב טפסר שחר איילון, לשעבר קצין בכיר במשטרת ישראל, נציבות הכבאות הארצית בוחנת כיום השתלבות בתדרי הרדיו המיועדים לחירום - או רשת הרדיו של פיקוד העורף או הרשת של משטרת ישראל. בקרוב תתקבל החלטה בנושא.

המדינה נמצאת בתהליך הקמה של עשרות תחנות כיבוי חדשות. במסגרת הרפורמה במערך כיבוי האש, ניתן דגש על הקמת יחידות חילוץ חדשות ולא רק על משימות כיבוש. הכבאים מכונים כעת "לוחמי אש" כמקובל בארצות הברית, ובקרוב יעוצבו להם מדים חדשים.

You might be interested also

Turkey's President Tayyip Erdogan attends the NATO summit in Brussels on June 14. Kenzo Tribouillard/Pool via REUTERS

President Erdogan and the syndrome of neglect: after years of hyperactivity, the Turkish leader is completely isolated

Commentary:  Turkey has been sidelined because of the adventurism of its president, following a decade of reckless and counterproductive political and military moves. Erdogan will find it difficult to break the isolation without a clear change of course towards a more moderate approach in domestic policy and a rapprochement with the West in foreign policy