"קמפיין הביטחון-סחיטה באיומים"

שר האוצר תוקף את התנהלות משרד הביטחון וצה"ל בסוגיית הקיצוץ בתקציב המשרד. "זהו מסע הפחדה אנטי-דמוקרטי"

שר האוצר ושר הביטחון (ארכיון: AP)

שר האוצר, יובל שטייניץ, תקף בחריפות את צה"ל ומשרד הביטחון בכל הנוגע להתנהלותם בסוגייה התקציבית. "אנו עדים בחודש האחרון למסע הפחדות חסר תקדים של מערכת הביטחון", אמר השר.

"במדינה דמוקרטית הממשלה מכריעה והצבא מצדיע. המצב הזה שהצבא מערער על החלטות הממשלה דרך כלי התקשורת לא מקובל עליי". השר הוסיף: "הקמפיין הזה של מערכת הביטחון הוא עם סממנים אנטי-דמוקרטים ומלא הדלפות מאורגנות. זה ממש ניסיון של סחיטה באיומים".

בשבועות האחרונים התפרסמו ידיעות על כך שצה"ל נאלץ לקצץ במספר האימונים והתרגילים בעקבות מחסור תקציבי, בשל החלטת המדינה לקצץ מתקציבו שלושה מיליארד שקלים. רק לפני כשבוע, אמר סגן הרמטכ"ל, האלוף יאיר נוה, כי "אני ואנשי צריכים כל פעם להסתכל בקופה והחליט איזה גדוד יתאמן".

במקביל מתפרסמות ידיעות כי במשרד הביטחון שוקלים מחדש את ההצטיידות בסוללות נוספות של מערכת ההגנה האווירית "כיפת ברזל". באתר "ישראל דיפנס" כבר נחשף כי משרד הביטחון הורה להקפיא את ההזמנות של טנק המרכבה ונגמ"ש הנמ"ר, בטענה כי אין לכך תקציב.

You might be interested also

One of the infiltrators who was captured. Photo: IDF Spokesperson's Unit

Commentary: Infiltrators from Lebanon travel around in Israel for almost an entire day. Will they be used for terrorist attacks? 

Two infiltrators entered Israel from Lebanon and stayed for almost a day without the military knowing where they were. The next time it happens, it could end in a terrorist attack or espionage. It appears that Hezbollah found a legitimate way to test the IDF's blind spots on the border