איראן: מדען גרעיני חוסל בטהרן

על פי דיווחים בכלי התקשורת באיראן, מדען גרעיני נהרג בפיצוץ מכוניתו בצפון הבירה האיראנית. סוכנות הידיעות "פארס" מצטטת את סגן מושל טהרן המאשים את ישראל במעשה. "הפצצה שהוצמדה למכוניתו של ההרוג דומה לאלה ששימשו בעבר לחיסול מדענים באיראן, זו עבודה של הציונים", אמר סגן המושל

זירת הפיצוץ באיראן (צילום: אתר פארס)

פגיעה נוספת בתכנית הגרעין האיראנית? כלי התקשורת באיראן מדווחים כי מדען נהרג בפיצוץ מכונית ליד אוניברסיטה בצפון הבירה. בסוכנות הידיעות האיראנית "פארס" טוענים כי ההרוג הוא מדען גרעיני שעבר במתקן הגרעיני הנתנז. עם זאת בגרסה הפרסית של הסוכנות לא מופיע פרט זה.

לפי הדיווחים בכלי התקשורת האיראניים, רוכב אופנוע נצמד למכוניתו של האיש, מדגם פז'ו 405, והשליך לעברה מטען חבלה ממוגנט. בסוכנות הידיעות האיראנית "פארס" דווח כי הפיצוץ אירע בנסיבות "לא רגילות" במכונית בכיכר כתאבי, וכי ההרוג הוא מוסטפה אחמדי רושן.

סגן מושל טהרן לענייני ביטחון, ספר עלי ברטלו, מיהר להאשים כי ישראל עומדת מאחורי ההתנקשות, ואמר כי מטרתה במעשה היא להוסיף למצב נופך צבאי ולשבש את הבחירות לפרלמנט באיראן, שאמורות להתקיים בחודש מרס.

סוכנות "פארס" ציטטה את המושל שאמר כי "הפצצה שהוצמדה למכוניתו של ההרוג דומה לאלה ששימשו בעבר לחיסול מדענים באיראן. זו עבודה של הציונים, נראה שלקראת הבחירות הציונים מנסים ליצור אווירה שתגרום לאחוז הצבעה נמוך יותר".

You might be interested also