לקראת חג המולד: הקלות לפלשתינים

במסגרת ההקלות יונפקו היתרי כניסה לנוצרים פלשתינים מהשטחים לישראל. כמו כן תותר כניסה של עד 500 פלשתינים נוצרים מעזה לאיו"ש

מחסום באיו"ש (צילום: אתר צה"ל)

בצה"ל ובמתאם פעולות הממשלה בשטחים החליטו על יישום צעדים בוני אמון עם הפלשתינים ביהודה ושומרון במהלך חגי הנוצרים שיצוינו השבוע, זאת באישורם של שר הביטחון, אהוד ברק הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ.

במסגרת ההקלות תינתן הרשאה להנפקת היתרי כניסה לנוצרים פלסטיניים מיהודה ושומרון לישראל, ללא הגבלת גיל, למשך כל תקופת חגי המולד. כמו כן תתאפשר יציאתם של עד 400 נוצרים פלסטיניים דרך נמל התעופה בן גוריון, לתקופת החג, בכפוף לאבחון ביטחוני.

בנוסף יאפשר צה"ל את יציאתם של עד 500 נוצרים פלסטיניים מרצועת עזה לישראל ויהודה ושומרון לביקורי משפחות והשתתפות בטקסים דתיים- מתחת לגיל 16, ומעל גיל 45. במקביל, תינתן מכסה של 200 רישיונות ביקור לנוצרים ממדינות ערב לכניסה ליהודה ושומרון בתקופת החג.

You might be interested also

M1117 armored vehicles in Kosovo. Photo: U.S. Embassy Pristina

US donates M1117 armored vehicles to Kosovo's Army

According to the defense minister of Kosovo, it was not the last delivery of the vehicles. The Southeastern European country reportedly intends to purchase weapons from the U.S. under the American military sales program