"פועלים לפיצוח מנגנון השליטה במל"ט"

באיראן פועלים לפיצוח המערכות השולטות במל"ט האמריקני מדגם RQ-170 שהופל מעל לשטח המדינה. הנשיא אחמדינג'אד אינו מתייחס לבקשת ארה"ב להשיב את המל"ט לידיה

המל"ט בידי האיראנים (צילום: סוכנות הידיעות האיראנית)

נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד, אמר כי מומחים איראניים עובדים על פיצוח מנגנון השליטה של המל"ט האמריקני שהופל בשטח איראן בשבוע שעבר. בראיון לטלוויזיה הממלכתית של ונצואלה (מבעלות בריתה של הרפובליקה האיסלאמית), לא הביע אחמדינג'אד סימן לכך שיסכים לבקשת נשיא ארה"ב, ברק אובמה, להשיב לצבא האמריקני את כלי הטיס המתקדם.

המל"ט, מדגם RQ-170, המכונה "החיה מקנדהאר", נחשב למל"ט המתקדם ביותר בעולם כיום. הוא בעל יכולות חמקניות, כפי שיש למטוס החמקן ה- F-35, האמור להכינס לשרות בחיל האוויר הישראלי בשנים הקרובות – מה שמעורר דאגה בקרב מערכת הביטחון בישראל.

גורמים בצבא ארה"ב חוששים מהגילויים האפשריים של האיראנים, בעוד אלה מפרקים את המל"ט ומפענחים את מערכותיו המתקדמות. בשבוע שעבר אמר גורם בצבא ארה"ב כי " איראן זכתה בפרס גדול בהיבט הטכנולוגי בכך שהצליחה לשים את ידה על המל"ט".

You might be interested also

Yaniv Vardi, CEO of Claroty. Photo: Keren Mazor

Claroty raises $140 million in Series D funding round 

The company, which deals with industrial cybersecurity, plans to use the funding for accelerating its expansion into new regions and verticals, as well as for continued development of its product portfolio