חברת החשמל: היו ניסיונות לפרוץ למערכת

יפתח רון טל חשף במושב "סייבר - הזדמנויות ואיומים", בכנס גלובס לעסקים, כי לאחרונה היו ניסיונות לפרוץ למערכת המחשבים של החברה. לטענתו האיום רק ייגבר עם הזמן

תחנת החשמל ברידינג (צילום: אתר וויקיפדיה)

מלחמת הסייבר כבר מתחוללת במלוא עוזה, וישראל ואיראן הן השחקניות הראשיות בה. יו"ר חברת החשמל, ירון יפתח טל, חשף היום, בוועידת גלובס לעסקים כי בחברת החשמל זיהו מספר ניסיונות לחדור למערכת הממוחשבת ששולטת על מתקני החשמל, אולם אלא סוכלו. לטענתו "הניסיונות רק יילכו ויתגברו" 

בישראל הוקם בשנה האחרונה מטה סייבר תחת משרד ראש הממשלה. כחלק מפעילותו של מטה הסייבר יוענקו מענקים בגובה מאות מיליוני שקלים בכל אחת מהשנים הבאות לטובת מחקרים ופעיליויות חינוך בתחום הסייבר, בצבא חולקה האחריות בתחום הסייבר בין אגף המודיעין (התקפה) ואגף התקשוב (הגנה, הגנה, הגנה), וגם רשות האבטחה הממלכתית בשב"כ (רא"ם) הולכת ומרחיבה את פעילותה ללא הפסקה.

במשרד הביטחון שוקלים הקמת "מנהלת סייבר" במתכונת מנהלת "חומה" שאחראית על הפרוקיטים לפיתוח טילים נגד טילים. גם באיראן לא נחו על זרי הדפנה ובטהרן הוקם באחרונה "מטה להגנת סייבר", במטה הכללי של הכוחות המזוינים, ובאוניברסיטת אמאם חסין בטהרן נחנכה מגמה להגנת סייבר.

בשנה הקרובה מתוכננים תרגילים רבים בתחום הגנת סייבר במטרה לזהות נקודות תורפה במערכות הביצועיות במדינה. בתחילת 2012 מתוכננת להתקיים באיראן הוועידה הלאומית הראשונה להגנת סייבר

You might be interested also