מל"טים ישראלים בממלכת דנמרק?

משלחת של צבא דנמרק בוחנת מספר מל"טים טקטיים מתוצרת ישראל לרכישה

הסקיילארק 2 - האם הוא מועמד? (צילום: אלביט מערכות)

הצבא הדני מתכנן רכישת מל"טים טקטיים מתקדמים, ומשלחת שלו ביקרה בישראל כדי לבחון כמה מל"טים ישראליים. המשלחת נפגשה גם עם אנשי חיל האוויר כדי לשמוע מהם על ניסיונם בהפעלת מל"טים טקטיים.

ראשי מערכת הביטחון בדנמרק קיבלו החלטה אסטרטגית להפעיל מל"טים טקטיים מתקדמים, ועל כן הם החלו לחפש מערכת שתתאים לדרישות המבצעיות והסביבתיות בדנמרק. בשנת 2006 משרד ההגנה הדני מכר את המל"טים מדגם Sperwer מתוצרת צרפת לצבא קנדה, זאת אחרי שהחליט כי הם לא מתאימים לצרכיו.

כיום מפעיל צבא דנמרק מל"טים מדגם RAVEN, בעיקר כסיוע ליחידותיו בכוח הרב לאומי באפגניסטן. בישראל מייצרות כמה חברות מל"טים טקטיים מתקדמים הנחשבים לטובים מסוגם.

נודע כי צבא דנמרק יפרסם את המכרז לקראת סוף השנה או לקראת תחילת השנה הבאה. נראה כי בשלב ראשון מדובר על רכישת כמה עשרות מערכות של מל"טים טקטיים וזה מעורר ענין רב בקרב היצרניות הישראליות.

You might be interested also

The supercomputer in Wuxi is presented for the first time in 2017. Photo: Reuters

The tech front: America against China's supercomputers 

The U.S. Department of Commerce announced the addition of seven supercomputer entities to its economic blacklist.  Secretary Raimondo: supercomputing capabilities are vital for developing weapons and national security systems, and that the department will prevent China from leveraging U.S. technologies for those efforts