מחזור נובמבר יוצא לדרך

מנתוני צה"ל עולה כי ממשיכה העלייה במוטיבציה לשירות קרבי. 76.2% מהכשירים ליחידות השדה ביקשו לשרת כלוחמים. כמו כן נרשמה עלייה של 2% בביקוש לחיל הרגלים

בלשכת הגיוס (צילום: אתר צה"ל)

מחזור גיוס נובמבר 2011 ליחידות השדה בצה"ל יצא הבוקר לדרך: מנתוני לשכת הגיוס עולה כי נמשכת העלייה במוטיבציה ללחימה: 76.2% מכלל הכשירים לשרת ביחידות השדה ביקשו לשרת כלוחמים, זאת לעומת 74.2% בגיוס נובמבר אשתקד.

בגיוס נובמבר יתגייסו לצה"ל בנים ובנות המיועדים לשירות קרבי ביחידות השדה, למערך תומכי הלחימה ולתפקידי מנהלה. מבין החיילים ששובצו לשרת כלוחמים, 93% הביעו רצון לשרת בתפקידי לחימה.

כמו כן, נרשמה עלייה של 2% בביקוש לשרת בחטיבות חיל הרגלים – 52% מהמתגייסים ביקשו לשרת בחטיבות אלו. 100% מהמשובצים ליחידות השדה שובצו לאחת משלוש העדיפויות הראשונות שלהם, שיעור זהה לגיוס נובמבר אשתקד. 

"המוטיבציה הגבוהה של בני הנוער לשירות בתפקידי לחימה, כפי שניכרת גם במחזור גיוס זה, מהווה מקור לגאווה ולעידוד", אמרה ראש אגף כוח האדם, אלוף אורנה ברביבאי. "עם זאת, חשוב לזכור כי שיעורים גדולים מבני הנוער לא מבטאים את חובתם המרכזית למדינתם וחלקם אינו נמנה עם המשרתים. נמשיך לפעול תוך שילוב זרועות עם כלל הגורמים בחברה כדי להעצים את מסר חובת השירות", היא הוסיפה לאתר צה"ל.

You might be interested also

Turkey's President Tayyip Erdogan attends the NATO summit in Brussels on June 14. Kenzo Tribouillard/Pool via REUTERS

President Erdogan and the syndrome of neglect: after years of hyperactivity, the Turkish leader is completely isolated

Commentary:  Turkey has been sidelined because of the adventurism of its president, following a decade of reckless and counterproductive political and military moves. Erdogan will find it difficult to break the isolation without a clear change of course towards a more moderate approach in domestic policy and a rapprochement with the West in foreign policy