אולמרט: לא מנענו מידע מליברמן

במכתב שהעביר ראש הממשלה לשעבר לליברמן הוא אומר כי "ליברמן עודכן באופן שוטף"

שר החוץ, אביגדור ליברמן (צילום: AP)

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט הגיב הערב לפירסומים ב"ישראל דיפנס" ובסוכנות AP, לפיהם בתקופה ששימש כשר לעניינים אסטרטגיים תחת ממשלת אולמרט, שר החוץ אביגדור ליברמן לא קיבל לעיונו את כל החומר הקיים בישראל בנושא האיראני.  

במכתב שהעביר אולמרט לליברמן הוא כותב: "במסגרת כהונתך כשר לעניינים אסטרטגיים עסקת בסוגיות רגישות ביותר. הנחיתי את כל גופי המודיעין להעמיד לרשותך, לצורך מילוי תפקידך את כל המידע המודיעיני, כולל הרגיש ביותר, שעמד לרשות גורמי המודיעין בישראל. כמו כן, הנחיתי את כל גורמי המודיעין להיפגש איתף באופן שוטף ולעדכן אותך בכל המידע שעמד לראשותנו. כך אכן קרה ומילאת את תפקידך על הצד הטוב והאחראי ביותר.

"בשום שלב לא הוטלה מגבלה כלשהי על מסירת מידע מודיעיני, ולו הרגיש ביותר ולעולם לא קיבלתי דיווח, בקשה או המלצה מצד גורם מודיעיני כלשהו, שמטרתם לצמצם את חשיפתך למידע כזה. בתקופת כהונתך בממשלה היית שותף לכל הדיונים, שעסקו בעניינים אסטרטגיים שהיית מופקד עליהם ומלוא המידע הדרוש הוצג בדיונים אלה בהשתתפותך, ללא הגבלה".

גם דוברו של שר החוץ ליברמן הכחיש כי בהיותו השר לעניינים אסטרטגיים נמנע מליברמן מידע כלשהו.

You might be interested also

Archive photo: Bigstock

US, Israeli Emergency Management Bodies Set Up Mechanism to Fight Coronavirus

The emergency management authorities of Israel and the US held their first joint talks along with representatives of Israel's Health Ministry, Israel's National Security Council, the US Department of Homeland Security and the US Centers for Disease Control and Prevention. The two sides decided to establish joint working groups and mechanisms to exchange information