בצה"ל תרגלו חטיפת חייל

הרמטכ"ל "הקפיץ" את חטיבת הבקעה בתרגיל נרחב, שבין היתר דימה חטיפת חייל וחדירת מחבלים ליישוב

חטיבת הבקעה במהלך התרגיל (צילום: דובר צה"ל)

חטיבת הבקעה "הוקפצה" הבוקר על ידי הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, בתרגיל נרחב שנערך בשיתוף חטיבת המבצעים. בין היתר, תרגלו הכוחות גם תרחיש לניסיון חטיפה של חייל בגזרה, ממחסום בקעות לאזור שכם.

במקביל דימו הכוחות תרחיש נוסף של חדירה ליישוב ביהודה ושומרון והקפצת כוחות ביטחון לאזור, במתכונת דומה לפיגוע אשר גבה את חייהם של חמשת בני משפחת פוגל ז"ל, ביישוב איתמר, לפני למעלה מחצי שנה.

ראש מחלקת בקרה בצה"ל, אל"מ שלומי פייער, ציין כי "מדובר בתרגיל ראשון ברמה המטכ"לית זה כמה שנים, והוא מבוצע נוכח התראות שונות ואיום שנמצא על הפרק". הוא ציין כי התרגיל בחן את האופן שבו נעשתה העברת האחריות המבצעית בין גזרה אחת לאחרת – והמשך טיפול באירוע על ידי כוחות שונים ומשולבים.

לפני כשלושה חודשים ערך הרמטכ"ל "הקפצה" דומה באזור גזרת חטיבת בנימין. במהלך שיחה שערך עם הלוחמים ומבלי ידיעה קודמת של המפקדים, הורה הרמטכ"ל על הקפצת כלל הכוחות בגזרת בנימין ותרגולם לאירועים נרחבים של הפרות סדר אלימות באזור. הכוחות נפרסו בשטח, בין היתר במועצה האזורית בנימין, כביש 443 והיישובים הסמוכים לאזור.

You might be interested also

CEO Sivan Rauscher (C), CTO Eilon Lotem (L), and Vice Chairman Shmuel Chafets, the co-founders of SAM. Photo: Tomer Rotenberg

Israel's SAM Seamless Network closes $20 million funding round 

The company that provides a software solution to protect unmanaged networks and IoT devices is planning to use the funds to recruit new workers and expand its technology to the world of 5G