הכדור הוא שטוח

חיל הים הצטייד במערכת תקשורת לוויינית דו-כיוונית, שאינה מבוססת על צלחת לוויין, כמקובל בתקשורת

מערכת תקשורת לוויינית (צילום: חברת Commtact)

חיל הים הצטייד במערכת תקשורת לוויינית מתוצרת חברת קומטקט  (COMMTACT). משקלה הנמוך של המערכת והעובדה שהיא כמעט שטוחה, מאפשרים להציב אותה על כלי שיט קטנים יחסית, ואילו על גבי סיפון ספינות טילים גדולות היא תופסת שטח לא גדול. מרבית מערכות התקשורת הלוויינית הקיימות כיום הן בעלות צורת כדור, שמכיל צלחות לוויין המסתובבות סביב שתי מערכות צירים, לפחות.

מערכת התקשורת MOST) Mobile Sattelite Terminal) מבוססת על פיתוח שמאפשר קליטת אותות לוויין בקצב של 8 מגה בייט לשנייה ללא צלחת, תוך שימוש בצלחת חלקית שעוקבת אחר הלוויין באופן קבוע, בציר כמעט אופקי. במקביל, מאפשרת המערכת שידור נתונים בקצב 2 מגה בייט.

המפתחת, חברת קומטקט, הנמצאת בבעלות אירונאוטיקס, מסרה בסלון האווירי בפריז (יוני 2011) כי היא משווקת את המערכת גם לשימושים אזרחיים.

החברה מסרה כי המערכת בנויה לספק תקשורת לוויינית גם בתנאי מזג אוויר קיצוניים. העובדה שהפרופיל שלה שטוח, מאפשרת להציב אותה על גגות של כלי רכב, גם בלי לחשוף את העובדה שמדובר ברכבים בעלי יכולת תקשורת לוויינית דו-כיוונית.

You might be interested also

Photo courtesy of Ametrine

Ametrine Technologies - Advanced Camouflage for the Modern Battlefield

Ametrine Technologies develops solutions for camouflage from thermal and night vision sensors. "We estimate that within a decade, all soldiers and platforms on the battlefield will be equipped with some form of multi-spectral camouflage," said Amiram Levinberg, co-founder of JAL Ventures and chairman of Ametrine. This article is sponsored by Ametrine Technologies