השב"כ והפלשתינים ישתפו פעולה

על רקע חזרת אסירי החמאס לבתיהם במסגרת עסקת שליט, מתגבר התיאום הביטחוני בין ישראל לרשות הפלשתינית

כוחות הביטחון הפלשתיניים (צילום: AP)

בזמן שבחמאס ובצה"ל נערכים לחילופי האסירים במסגרת העסקה לשחרור גלעד שליט – כוחות הביטחון של ישראל והרשות הפלשתינית נערכים להתמודד יחדיו מול חזרת אסירי החמאס לרחבי יהודה ושומרון.

על פי מקורות ביטחוניים, למרות המתיחות בין ישראל לרשות הפלשתינית על רקע פניית הרשות לאו"ם שיכיר בהם כמדינה, התיאום הביטחוני ממשיך להיות הדוק, והוא אף יגבר במיוחד בתקופה הקרובה.

הרקע לשיתוף הפעולה הוא חשש משותף הן של ישראל והן של הרשות הפלשתינית מכך שכ-100 אסירי חמאס שישוחררו לבתיהם ביהודה ושומרון, יעסקו בטרור או בחתירה נגד הרשות עצמה. כמו כן, יש חשש מהפרות סדר שיתלקחו על רקע תהלוכות ניצחון של החמאס, שצפויות בכפרים ובערים ברחבי השטחים.

להערכת מומחים, התיאום הבטחוני צפוי לכלול מעקב הדוק אחר מעשי האסירים המשוחררים. המשוחררים גם צפויים לקבל "ביקורי בית" מצד כוחות הביטחון הפלשתיניים, שיעקבו אחר מעשיהם.

לשב"כ, לצה"ל ולכוחות הביטחון הפלשתיניים יש עניין עצום למנוע מהחמאס להרים ראש ביהודה ושומרון, ושילוב האינטרסים מבטיח שכל הגורמים ישתפו ביניהם פעולה.

You might be interested also

Photo courtesy of Ametrine

Ametrine Technologies - Advanced Camouflage for the Modern Battlefield

Ametrine Technologies develops solutions for camouflage from thermal and night vision sensors. "We estimate that within a decade, all soldiers and platforms on the battlefield will be equipped with some form of multi-spectral camouflage," said Amiram Levinberg, co-founder of JAL Ventures and chairman of Ametrine. This article is sponsored by Ametrine Technologies