21 בוגרות מתוך 380 קצינים

מחזור 40 של קורס קציני חי"ר קיבל דרגות ללא המג"ד שנהרג ב"צוק איתן".

טקס סיום קורס 40. צילום: דו"צ

ביום שלישי נערך בבסיס בית הספר לקצינים בה"ד 1  טקס סיום קורס קציני יבשה אחוד, מחזור 40,

את הקורס סיימו בהצלחה כ-380 צוערים, מתוכם 21 בנות.

מבין המסיימים 63% מתגוררים בעיר, 16% מתגוררים במושב או בכפר, 15% מתגוררים ביישוב קהילתי ו-5% מתגוררים בקיבוץ.

העיר המובילה במספר הקצינים במחזור היא ירושלים ולאחריה תל אביב ומודיעין.

הטקס נערך במעמד ראש המטה הכללי, רב- אלוף בנימין (בני) גנץ, מפקד זרוע היבשה, אלוף גיא צור, מפקד בית הספר לקצינים, אלוף- משנה אבי גיל ואורחים נוספים.

 

טקס זה נערך בסימן השתתפות הצוערים במבצע "צוק איתן", אשר במסגרתו לקחו חלק פעיל במאמץ המלחמתי.

 

במהלך הלחימה נהרגו סגן אלוף דולב קידר ז"ל, מפקד גדוד "גפן", סגן משנה יובל הימן ז"ל, צוער בגדוד "גפן", סגן משנה בר רהב ז"ל, צוער בהשלמה החילית של הנדסה קרבית, רב סמל ראשון קסהון בייניסיהן ז"ל, גשש בחטיבה הצפונית של אוגדת עזה וסמל ראשון נדב גולדמכר ז"ל, לוחם בחטיבת בה"ד 1.

 

ראש המטה הכללי, רב-אלוף בנימין (בני) גנץ אמר בטקס לקצינים החדשים: "אתם, העומדים לפניי על רחבת המסדרים, למדתם בחודשים האחרונים פיקוד מהו, מהי מקצועיות, מה המשמעות של להוביל חיילים בשדה הקרב ומה חשיבות האחריות של מפקד בראש הכוח. נשלחתם לגבול רצועת עזה כיחידה לוחמת, נדרשתם ליישם הלכה למעשה את שלמדתם ולומדים, ונוכחתם לדעת כי אין תחליף לניסיון המבצעי. לכל משימה אותה נדרשתם לבצע יצאתם ממוקדי מטרה, חדורי רוח שליחות ונחושים. הבנתם את חשיבות המשימה כחיילים, ונשאתם בכובד האחריות כמפקדים. מבט חטוף בזירות השונות לא יחשוף את המבעבע מתחת לפני השטח, ואנחנו יודעים כי השקט היחסי עלול להיות מופר בכל רגע. לפיכך, כוחות צה"ל, פרושים בכל גזרה ובכל גבול, מול כל איום שיעמוד לפתחנו, מול כל אויב קרוב או רחוק, שינסה לפגוע בביטחון אזרחינו. בוגרים יקרים, כחודשיים לאחר ששבתם מהמערכה, ובעיצומה של תקופה מורכבת ורווית אתגרים- אתם מסיימים את קורס הקצינים, ומצטרפים לליבת מערך הפיקוד והלחימה של צה"ל. אתם תהיו אחראים לחייהם של פקודיכם, כמו גם לכשירותם המקצועית והערכית של צה"ל וחייליו, אתם תבטיחו שנוכל להמשיך לבצע את משימתנו, משימת ההגנה של מדינת ישראל, על אזרחיה ועל תושביה. זוהי אחריות שאין גדולה ממנה, ואני יודע שאתם ראויים לה".

 

מדברי מפקד זרוע היבשה, אלוף גיא צור: "עוצמת המחלקה עליה תפקדו ועוצמת הפלוגה בתוכה תפעלו, בנויה ראשית כל מן הרוח. רוח יחידתית של אהבת הארץ ומחויבות לעם, רוח של דבקות במשימה תוך התגברות על כל קושי, רוח של רעות בין הלוחמים והמפקדים. היו בטוחים ביכולותיכם וביתרוננו, אשר בא לידי ביטוי בתחומים רבים, אך מעל לכל בכם ובמוסר שלכם. מבצע "צוק איתן" שב והוכיח לנו, כי אנו בונים לוחמים ומפקדים ראויים, מתאימים ומחויבים. נתנו לכם כלים רבים, המשיכו לצבור כלים נוספים ליום פקודה, אנחנו סומכים עליכם".

 

 

You might be interested also