״האזור הפך ליותר איסלאמיסטי ואלים"

בטקס חגיגי בפיקוד צפון אמר האלוף הנכנס, אביב כוכבי, כי "אל ציר הרשע עלולים להצטרף ארגוני טרור קיצוניים". הרמטכ"ל: "הגזרה כאן נפיצה"

בבסיס מפקדת פיקוד הצפון נערך טקס חגיגי ובו החילוף בין המפקד היוצא, יאיר גולן, לאלוף פיקוד צפון הנכנס - יאיר כוכבי. בטקס אמר כוכבי, לשער ראש אמ"ן, כי ״האזור הפך ליותר איסלאמיסטי ויותר אלים. אל ציר הרשע של חיזבאללה ואיראן עלולים להצטרף ארגוני טרור קיצוניים באזור ולשים את ישראל כמטרה״.

הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, אמר בטקס כי "האיומים על הצפון התרבו והגזרה כאן נפיצה ומורכבת. אנו עומדים כאן מול אויבים חדשים כישנים. נהיה מוכנים לרגע וכשיגיע נפעל בדיוק ובעוצמה הנדרשת".

בשבוע שעבר אמר קצין בכיר בצה"ל כי "במלחמה הבאה בין צה"ל לחיזבאללה הארגון ינסה לשתק בשלב הראשון של המלחמה את נתב"ג ונמל חיפה" לדברי הקצין הפיגועים האחרונים שבוצעו בגבול הלבנון היו תוצאה של איום על מעמדו של חיזבאללה. "החיזבאללה מרגיש מאוים ומרגיש שהוא חייב לפעול", הסביר הקצין.

לדבריו, בתקופה האחרונה צה"ל לא מזהה העברות נשק מסיביות מסוריה לחיזבאללה. אלא שכל הזמן הארגון ממשיך לבנות את כוחו לקראת מערכה מול ישראל. "ההרתעה מול חיזבאללה לא התפוגגה אבל היא גם לא מוחלטת ויש לחיזבאללה סף כאב שעליו שווה לו להבליג עד פעולות מסוימות

You might be interested also

The G-7 leaders meeting in Cornwall on Sunday. Photo: REUTERS/Phil Noble/Pool

G7 leaders unite against Russian ransomware attacks 

In the joint statement issued at the end of the summit, the leaders of the seven wealthiest countries in the world demanded Russia to identify and disrupt ransomware criminal networks operating from within its borders, and hold those networks accountable for their actions