תרגיל בצפון

חטיבת גולני ערכה התרגיל בצפון הארץ. במהלך התרגיל, שר הביטחון התייחס לעימותים האלימים בהתיישבות יצהר: "נטפל בפעילות האלימה הזאת במלוא החומרה"

שר הביטחון בתרגיל של חטיבת גולני בצפון (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון גינה בחריפות את אלימות המתיישבים במהלך פינוי מבנים בהתיישבות יצהר. "לא ניתן להרים יד על שום גורם - לא על צה"ל ולא על משטרת ישראל, משמר הגבול או המנהל האזרחי", אמר יעלון במהלך תרגיל של חטיבת גולני בצפון.

דברי שר הביטחון מתייחסים לעימותים אלימים אשר פרצו ביצהר במהלך פינוי של חמישה מבנים לא חוקיים. מאות בני אדם יידו אבנים לעבר הכוחות, הבעירו צמיגים וחסמו כבישים ושישה שוטרים נפצעו באורח קל. לאחר הפינוי, מוצב צה"ל הותקף על ידי מתיישבים.

העימותים מגיעים לאחר ימים מתוחים ביצהר, במהלכם נוקבו גלגלי רכב צבאי במהלך סיור שגרתי של חיילי מילואים וכן נוקבו גלגלי רכבו של מח“ט שומרון, אל“ם יואב ירום.

"ביצהר, בשונה משאר ההתיישבות, יש גורמים אלימים", אמר יעלון בתרגיל. "ראינו את זה בשבוע האחרון בהתנכלות לרכבו של מפקד חטיבת שומרון. הגורמים האלה פוגעים בהתיישבות בהיותם אלימים וקיצוניים שאינם מכבדים את שלטון החוק. הם יצטרכו לציית לחוק כמו כל אזרח בישראל".

"נטפל בפעילות האלימה הזאת במלוא החומרה", הדגיש שר הביטחון, "ונמשיך לטפל בגורמים האלה ביצהר בהתאם לכללים של החוק, עד אשר יפסיקו ויבינו שלא מרימים יד על החוק".

"כל פגיעה במפקדי צה"ל ובחייליו בסדיר ובמילואים, העוסקים יום ולילה בהגנה על תושבי מדינת ישראל, הינה חציית קו אדום", נמסר מדובר צה"ל. דובר יצהר מסר בתגובה כי "אנו מסתייגים ממעשה זה. אין שום לגיטימציה לפגיעה ברכב של חיילי המילואים."


משה (בוגי) יעלון בתרגיל חטיבת גולני בצפון (צילום: אריאל חרמוני, משהב"ט)

You might be interested also