תקרית בצפון: ג'יפ עלה על מטען, שלושה חיילים נפצעו

בפעם השנייה בתוך שבוע - ג'יפ של צה"ל עלה על מטען סמוך לגבול עם סוריה. שלושה חיילים נפצעו. צה"ל מתחקר את האירוע

תקרית חמורה שנייה בתוך שבוע בגבול סוריה: ג'יפ של צה"ל עלה על מטען באזור צפון הגולן. שלושה חיילים נפצעו, שניים במצב קל עד בינוני. התקרית אירעה באזור דרומית למג'דל שמס על גדר המערכת.

רק בשישי האחרון נפצעו קל שלושה חיילים לאחר ששני מטענים שהונחו סמוך לגדר התפוצצו בקרבת ג'יפ הסיור של החיילים. בצה"ל ערכו תחקיר של האירוע והתגלה כי לוחמי החיזבאללה, או הארגון שאליו היו שייכים המחבלים שהניחו את המטענים, חדרו מאות מטרים לתוך שטח ישראל לפני הנחת המטענים.

תא"ל (מיל') ניצן נוריאל, מי שעמד בעבר בראש המטה ללוחמה בטרור, התראיין בתחילת שבוע שעבר בגל"צ ואמר כבר אז (עוד לפני האירוע) כי לאור התקיפה המיוחסת לישראל בגבול לבנון-סוריה (בה הושמדה שיירת נשק), חיזבאללה ינסה לנקום בישראל במספר דרכים. נוריאל אמר כי לדעתו חיזבאללה ינסה הפעם לפעול באזור רמת הגולן (מבלי לקחת אחריות על המעשה) כדרך לפגוע בצה"ל ובישראל.  עכשיו השאלה היא האם גם הפעם אחראי לתקרית חיזבאללה.

You might be interested also

The ballistic missile interception test last week. Photo: U.S. Navy

During exercise, US Navy intercepts missile in space 

The test was carried out as part of the Shield 2021 exercise with the participation of 15 ships and planes from various countries. There was also a scenario of tracking both enemy planes and missile threats at the same time