תעש תציג בסינגפור

במסגרת התערוכה תציג תעש מספר פיתוחים חדישים, כאשר המטרה היא להרחיב את הפעילות באסיה. רק בשנה האחרונה נחתמו בין תעש לבין לקוחות במספר מדיניות באסיה עסקאות בכ- 500 מיליון דולרים

כלנית וחצב / צילום: תעש

בשנה החולפת נחתמו בין תעש לבין מספר מדינות באסיה עסקאות בהיקף של כ- 500 מיליון דולר. ניתן לציין כי המגוון הרב של העסקאות באסיה הקיף את כל תחומי הליבה של החברה, כולל השבחת פלטפורמות, תחמושת כבדה דוגמת תחמושת טנקים, ופתרונות מערכתיים הנובעים מצרכים ייחודיים של לקוחות האזור. תעש פועלת באסיה בעיקר בפרויקטים מערכתיים בשיתוף פעולה עם תעשיות אסייתיות מקומיות.
מחבר מתקדם למדפי מטוסים אזרחיים
עשות אשקלון, חברת בת של התעשייה הצבאית המתמחה בייצור מוצרים לתעופה אזרחית, תציג מחבר מתקדם למדפי מטוסים אזרחיים. ה-(BUJ (Booted U-joint אינו דורש תחזוקה, והוא משמש במערכות לפתיחת מדפים הפועלות בסוגים רבים של מטוסים. בנוסף, עשות אשקלון נמצאת בתהליך ראשוני של תכנון מערכת שלמה לכני נחיתה עבור מטוסי מנהלים.
נורי הטעייה חשוכים

תעש תציג נורי הטעייה חשוכים למטוסי קרב נגד טילי קרקע - אוויר ואוויר –אוויר. הנורים אושרו לשימוש ממפזרים סטנדרטים הנמצאים בשימוש נאטו.
פגז חצב לשיריון

לאחרונה נכנס לשימוש מבצעי ראשון בחיל השריון פגז חדש - פיתוח התעשייה הצבאית. פגז החצב, ממשפחת פגזי הטנקים המתקדמים רקפת וכלנית - מסוגל לחדור דרך קירות ולהתפוצץ לאחר מכן. הפגז פותח כדי לאפשר לכוחות הלוחמים להתמודד עם המחבלים המסתתרים במבנים ולמזער את הפגיעה בסביבה.

הפגז פותח בזרוע היבשה של צה"ל ובתעש בעקבות לקחי מלחמת לבנון השנייה ומבצע עופרת יצוקה בהם נתקלו טנקים בקושי לפגוע במחבלים המסתתרים בתוך מבנים. פגז החצב בקוטר 120 מ"מ כולל מנגנון השהייה, והוא קודם חודר את הקיר הראשון במבנה - ורק לאחר מכן מתפוצץ. כתוצאה מכך, ההדף והלחץ נשמרים בתוך המבנה וכך הקטלניות שלו עולה. רמת הדיוק של הפגז גבוהה והוא מקנה לטנק יכולות לכלי ללוחמה כירורגית שממזערת את הפגיעה בסביבה.
הפגז החדש הוא חלק משורה של אמצעים שפתחה תעש, וצה"ל מצטייד בהם על מנת להקטין את הפגיעה בטנקים וברק"מ מירי נ"ט. כוחות השריון של צה"ל אשר פרוסים לאורך רצועת עזה צוידו בחודשים האחרונים בפגז המתקדם.
פצמ"ר מדויק -  120 מ"מ
התעשייה הצבאית תציג פיתוח חדשני - פצצת מרגמה (פצמ"ר) 120 מ"מ מדויקת. הפצמ"ר המדויק מתאים לכל פצצת מרגמה 120 מ"מ המצויה בשימוש נרחב בעולם ושנעשה בה שימוש אינטנסיבי בקרב כוחות הקואליציה בעיראק ובאפגניסטן.
הפצמ"ר המדויק יקנה יכולות חדשות לכוחות החי"ר והשריון. הפצצה החדשה תאפשר לכוחות המתמרנים פגיעה במטרות בכדור ראשון, וכפועל יוצא מכך, הכוחות יזדקקו למספר מועט יותר של פגזים, דבר אשר יקטין את הצורך ב"זנב לוגיסטי" מורכב ופגיע.
בזכות מאפייניה הייחודיים מסוגלת הפצצה להגיע לטווח של כ- 8 ק"מ, והיא כוללת שימוש בראשי קרב שונים המאפשרים טיפול במגוון רחב של מטרות ואיומים כגון כוחות אויב החוסים במבנים, בצמחיה ענפה או ברק"מ.
ה"מוח" של המערכת מכונה "לב טהור". מערכת "לב טהור", מהווה שילוב של מחשב מרכזי, מערכת ניווט ומערכת הנחיה הפועלים במקביל ובזמן אמת. בשל גודלו המזערי של המכלול ניתן לשלב אותו כמעט בכל מערכת נשק אווירית וקרקעית .

You might be interested also

The heads of the NATO member states on Monday in Brussels. Photo: Jacques Witt/Pool ABACAPRESS.COM 

NATO increases efforts to eliminate cybercrime

At a summit held one day the G7 one, it was decided to adopt a comprehensive new policy on the issue, and discussions were held regarding the invocation of NATO's Article 5, under which the alliance treats an attack on one member state as an attack on all