תכירו: חיל הים של איראן

חיל הים של איראן משמש כזרוע אסטרטגית של הממשל בטהרן, והוא כולל בין היתר, גם יחידה של קומנדו ימי . אתר thearkenstone חושף את מבנה החיל ופרטים אודות שדרת הפיקוד שלו

עם דגש על הקרנת כוח, חיל הים של הרפובליקה האסלאמית של איראן (IRIN) הוא אחראי לביטחון הימי של איראן בים הכספי, מפרץ עומאן והאוקיינוס ​​ההודי. חיל הים מאורגן בארבעה או חמישה אזורים ימיים, פרטים אודות חלקם לא ברורים. החטיבות המנהליות ו / או התפעוליות הן במידה רבה שוות ערך ל 'מטות אזוריים' ושירותים אחרים.  כך על פי דיווח באתר thearkenstone.


[לחץ להגדלה. מקור: thearkenstone]

אזור 1 - בנדר עבאס (Bandar Abbas):

זה המטה הכללי של IRIN, הוא משותף עם החטיבה הימית של משמרות המהפיכה (IRGCN). נכון ל11 / 2013, הוא בפיקודו של סגן אדמירל חוסיין אזאד.

אזור 2 - בנדר בבושהר או בנדר ג'סק (Bandar Bushehr or Bandar Jask):

מקורות מרובים מתייחסים לשני האתרים כאזור 2 של IRIN. המתקנים בבושהר מקדימים בזמן את אלו ב-Jask וכוללים הרבה מהיכולת התעשייתית של השירות. המתקנים בJask יותר חדשים, פחות נרחבים ומשקפים את השינוי המבצעי האחרון יותר לכיוון האוקיינוס ​​ההודי.

נכון ל-10 / 2014, האזור של בושהר בפיקודו של Mohammed Reza Abbasian. נכון ל10 / 2013, אזור Jask - המכונה גם האזור 'והאיה' - הוא בפיקודו של Gholamreza Shirani.

אזור 3 -Bandar Konarak:

נכון ל12 / 2013, האזור בפיקודו של Shafii.

לפעמים המיקום של אתר זה נקרא Chahbahar, עיר סמוכה גדולה יותר.

אזור 4 - בנדר Anzali:

נכון ל04/2014, האזור בפיקודו של אפשין רזאי-חדאד (Afshin Rezai-Haddad).

בסיסים עצמאיים:

בנוסף לאזורים אלה, IRIN החל לפעול גם בבסיס עצמאי ב-Pasabandar באוקטובר 2014, אשר ממוקם בפינה הדרום מזרחית של איראן. בסיסים עצמאיים אחרים פועלים, על פי שמועות, לאורך מפרץ עומאן, אך את אלה לא ניתן לאשר בשלב זה.

[לחץ להגדלה. מקור: thearkenstone]

מרכזי הדרכה:

המכללה הטכנולוגית והמדעית של חיל הים - ע"ש חומייני (Nowshahr)

מרכז הדרכה ימי (Manjil)

מרכז התמחויות ימי (ראשט)

מרכז אימון מבצעי (Sirjan)

נספח - מפקדת מודיעין חזותי (IMINT):

- מפקד: Habibollah Sayyari

- סגן מפקד: Gholam-Reza Khadem Bigham

- סגן מפקד תיאום: ג'עפרי-טהרני (Jafari-Tehrani )

- סגן מפקד תפעול: Siyavash Jareh

- סגן מפקד כוח אדם: Mohammed Pourkalaher

- סגן מפקד הנדסה והגנה פסיבית: חסן ג'עפרי

- ראש האידיאולוגיה / משרד פוליטיקה: Mohammed Baqer Rooshandel

- ראש המחקר התעשייתי: Ali Gholamzadeh

הקומנדו הימי של איראן - ה-Takavar

הקומנדו הימי של איראן (מקבילים לשייטת 13 או ל-SBS הבריטי) פועל תחת פיקודו הישיר של חמינאי. היחידה היא חלק מהכוחות המיוחדים של איראן המונים בין 15-40 אלף חיילים ונמצאים תחת פיקוד הצבא. תחת כוחות המיוחדים פועלת גם יחידת Qods Force.

הקומנדו הימי מונה כ-200 לוחמים. את היחידה בנו הבריטים בין השנים 1940-1978. לאחר המהפכה, היחידה עברה הכשרות של הקומנדו הימי הרוסי Spetznas ושל המזרח גרמני German KSK. במסגרת מלחמת אירן-עירק (1980-1988) היחידה עברה התמקצעות אינטנסיבית בשטח.


[לחץ להגדלה. מקור: defence.pk]

הליך ההכשרה אורך שנה והלוחמים מתאמנים במגוון מתארים כולל ים, מדבר, יערות וכו'. היחידה לומדת לתפעל מגוון נשקים, בהם גם ישראלים. הם משתמשים בעיקר בנשק גרמני כמו ה-HK G3, HK-91 וה-HK-53. וכמובן גם בנשק רוסי דוגמאת ה-AK-47. (מקור).

היחידה מחולקת לשתי חטיבות עיקריות - אחת פועלת בחלק הצפוני של איראן סביב הים הכספי (לאיראן יש שם משאבי נפט) ושניה פועלת בחלק הדרומי במפרץ הפרסי ודרומה (מקור).

תמונות מאימוני היחידה אפשר למצוא כאן - מקור.

You might be interested also