תכירו: המנכ"ל החדש של מיקרוסופט

סאטיה נאדלה (Satya Nadella) הוא המנכ"ל החדש של מיקרוסופט שיחליף בתפקידו את סטיב באלמר

סאטיה נאדלה (Satya Nadella) - צילום מסך

סוף סוף, חברת מיקרוסופט גייסה מנכ"ל חדש וקוראים לו סאטיה נאדלה (Satya Nadella), בן 46.

כמו עם כל מנהל אחר "חדש", נאדלה צפוי להתמקד במיצוי הפוטנציאל הרב לאומי של החברה. אחת השאלות היא כמה מרוויח מנכ"ל מיקרוסופט? בכל זאת, הוא צריך לנהל חברה ששווה 78 מיליארדי דולרים. משימה לא פשוטה.

ובכן, לפי אתר efytimes, המשכורת השנתית של נאדלה תסתכם ב-1.2 מיליוני דולרים במזומן, בתשלומים דו שבועיים. בנוסף הוא זכאי לבונוס שנתי של עוד 3.6 מיליוני דולרים בשנתיים הקרובות בכפוף לביצועים. הוא גם יהיה זכאי לבונוס מניות בשווי 13.2 מיליוני דולרים בכפוף לביצועי המניה במסגרת תכנית תמריצים ארוכת טווח עד שנת 2021.

נאדלה הוא המנכ"ל השלישי של מיקרוסופט בכל 39 שנות פעילותה. הוא נולד בהודו, בעיר Hyderabad שהיא בירת מדינת Andhra Pradesh הממוקמת בדרום הודו. זו גם העיר שבשנת 1988 הקימה בה מיקרוסופט את מרכז הפיתוח שלה, והוא נחשב לאחד הגדולים מחוץ לארה"ב.

את הקריירה שלו במיקרוסופט התחיל נאדלה לפני 22 שנים כמהנדס ובשונה מבאלמר, הוא לא מגיע מרקע של מכירות. בתפקידו האחרון שימש כסמנכ"ל בכיר בחברה שטיפל בשירות הענן ואת קבוצת הפתרונות לעסקים. זו אולי הסיבה שמיקרוסופט הוציאה הודעה רשמית שמאשרת כי ביל גייטס: "יקדיש יותר זמן לחברה, לתמיכה בנאדלה בעיצוב טכנולוגיה וגיבוש הכיוון של המוצרים". כך לפי פרסום באתר timesofindia. לפי אותו פרסום, גייטס יקדיש שליש מזמנו לעבודה במיקרוסופט.

האתגרים המשמעותיים שצפויים לנאדלה הם שיפור הנוכחות של מיקורוסופט בשוק ההתקנים הניידים (סמארטפונים, טאבלטים), בשוק האלקטרוניקה הבידורית והאינטרנט של הדברים, וגם התמודדות עם המעבר של עולם התוכנה ממודל של רישיונות למודל ענן.

You might be interested also

Yaniv Vardi, CEO of Claroty. Photo: Keren Mazor

Claroty raises $140 million in Series D funding round 

The company, which deals with industrial cybersecurity, plans to use the funding for accelerating its expansion into new regions and verticals, as well as for continued development of its product portfolio