שת"פ סייבר בין ישראל להודו

לפי דיווחים ברשת, ישראל הזמינה את הודו לקחת חלק בפעילות רשות הסייבר הלאומית העתידית. יחד עם זאת, לא ברור מה מתווה שיתוף הפעולה

מקור: אבי אוחיון/לע"מ

ישראל הזמינה את הודו להיות חלק מהפרויקט האחרון של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, רשות הסייבר הלאומית (national cyber defense authority). כך עולה מדיווח באתר hindustantimes. את ההצעה הציג נתניהו בפגישתו עם עמיתו ההודי נראנדה מודי ( Narendra Modi) בניו יורק ביום ראשון האחרון.

הזמנה זו מגיעה בתקופה שבה הודו מתמקדת במידה רבה בבניית מערכות הגנה בסייבר עם מדינות ברחבי העולם בהן ארה"ב ובריטניה.

הרשות אמורה לשמש כגוף מקשר בין הרשויות האזרחיות והצבאיות בתחום הביטחון הקיברנטי. נתניהו אמר למודי שהפקידים משני הצדדים יכולים להיות בקשר בנושא. "אבטחת סייבר הוא אזור שבו ישראל משקיעה הרבה. הם עתידניים בגישתם", אמר גורם רשמי הודי.

שיתוף פעולה סביב ביטחון וחקלאות ומים הם שני תחומים אחרים שעלו בדיון. הצהרה ממשרדו של ראש ממשלת ישראל, אמרה כי ראש הממשלה נתניהו "העלה את הנושא של הסכנה מצד איראן החמושה בנשק גרעיני, כמו גם האיום הגלובלי שמציב הטרור האיסלמי". ראש ממשלת ישראל גם הזמין את מודי לביקור בישראל.

"מודי ציין שיש שהיה זמן בעיר מומבאי שבה לימדו עברית באופן רשמי באוניברסיטה ואפילו אחד מראשי העיר הגיע מהקהילה היהודית", נאמר בדיווח.

You might be interested also

Screenshot from the conference. Clockwise from R to L: moderator Audrey Plonk, Head of the Digital Economy Policy Division of the OECD; Mathias Cormann, OECD Secretary General; Yigal Unna, Director General of the Israel National Cyber Directorate; and Haim Assaraf, Israel's ambassador to the OECD.     

Israel hosts OECD's annual cyber conference for first time 

The three-day online conference whose theme is "Local challenges, global solutions" started today. The secretary general of the organization said the vulnerability most exploited by cyberattackers is lack of cooperation