שת"פ אלביט-דיהל הגרמנית

במסגרת חוזה שנתחם בין החברות בתערוכת הנשק בגרמניה, תשלב דיהל את מערכת J-MUSIC של אלביט במערכת ההגנה על מטוסים מתוצרתה. לפי דיווח אחר, גרמניה מתככנת לרכוש 53 מטוסים מסוג זה

מקור: איירבוס

מטוסי התובלה של גרמניה מסוג A400M יצטיידו במערכות הגנה מפני טילים המשלבות מוצרים של החברות Diehl Defense ו-J-MUSIC של אלביט מערכות. כך על פי דיווח באתר UPI.  אתר jewishvoiceny.com מדווח כי גרמניה מתכננת להפעיל 53 מטוסים כאלו. המטוס הראשון צפוי להימסר לגרמניה בסוף שנה זו.

ה-A400M הוא פרויקט רב-מדינתי המנוהל על ידי איירבוס. הפרויקט החל בשנת 1982 מתוך מטרה להחליף את מטוס ההרקולס. לפי האתר, הכוונה של המדינות המשתתפות היא לייצר כמות כוללת של 170 מטוסים עם לוח זמנים של משלוחים עד 2024. זאת, לפי החלוקה הבאה: 53 מטוסים לגרמניה,, 50 צרפת, 27 ספרד, 10 טורקיה, 22 בריטניה, 7 בלגיה ואחד ללוקסמבורג. מלזיה גם הזמינה ארבעה מטוסים, עם משלוחים החל מ-2015.

[הערה: אמנם העסקה שדווחה היא רק עבור המטוסים של גרמניה, אך באם האינטגרציה תצליח, ייתכן ועבור אלביט מדובר בפתרון שישמש גם את שאר המדינות שרכשו מטוסים מסוג זה].

נכון להיום תשע מדינות הזמינו את מטוס ה-A400M מאיירבוס: גרמניה, צרפת , ספרד, בריטניה , טורקיה , בלגיה, לוקסמבורג , דרום אפריקה ומלזיה. איירבוס מצפה להזמנות נוספות במהלך שנה זו.

Diehl אמרה כי ההסכם עם אלביט, שנחתם בתערוכה הבינלאומית לתעופה וחלל שנערכה בגרמניה, יכלול שילוב של שלוש מערכות J- MUSIC של אלביט, או רכיבים נגד אינפרא אדום מולטי ספקטראליים, במערכת ה-DIRCM של דיהל. המערכת המשולבת תספק תדר רדיו ב-360 מעלות ואזהרת אינפרא אדום, יחד עם מפיצי מוץ. מדיהל נמסר כי היא תוכל לספק את היכולות כבר בשנה הבאה.

אתר defensa.com מוסיף כי גרסאות שונות של מערכת ה-MUSIC הותקנו במספר מטוסים צבאיים גדולים, כמו ההרקולס C-130J, C-27J ומתוכננת גם התקנה ב-KC-390 של חברת אמברר. (המערכת מותקנת גם על מסוקי AW101 CSAR של חברת AgustaWestland לפי אתר jewishvoiceny).

אתר defensa גם מדווח כי ה- A400M מתאים במיוחד למשימות בלב האש בשל יכולתו להמריא ולנחות על מסלולי עפר לא מוסדרים, ולכן המערכת של אלביט יכולה לשפר משמעותית את יכולת הפלטפורמה להגן על עצמה במתארים אלו.

פרטים כספיים אודות החוזה בין דיהל ואלביט לא פורסמו.

You might be interested also