שיתוף פעולה מחקרי חדש

לוקהיד מרטין ישראל והאוניברסיטה העברית חתמו על הסכם לשיתוף פעולה מחוקרי בתחום חישוביות קוונטית וחומרים ועוד

יהושע שני ויעקב מיכלין (צילום: יאיר חובב)

לוקהיד מרטין (Lockheed Martin) ישראל ויישום, החברה לפיתוח מחקר של האוניברסיטה העברית, חתמו על הסכם ארוך-טווח לשיתוף פעולה מחקרי. שיתוף הפעולה יתמקד במחקר מדעי בסיסי ויישומי בתחומים כגון חישוביות קוונטית וחומרים, כמו גם בתחומים נוספים של עניין משותף.

לפי תנאי ההסכם, ללוקהיד מרטין תהיה האופציה לרכוש רישיון בלעדי לשימוש של כל המצאה או תוצר שינבעו מפעילות המחקר המשותף. שותפות זו מהווה נדבך במחוייבות של שני הארגונים לקידום התעשייה והאקדמיה בישראל.

יעקב מיכלין, מנכ"ל יישום, אמר במעמד חתימת ההסכם, בקמפוס הר הצופים של האוניברסיטה העברית כי "אנו שמחים מאוד להיכנס לשותפות ארוכת טווח עם חברה בינלאומית מובילה בתחום התעופה והביטחון, כלוקהיד מרטין. הסכם המסגרת שנחתם היום סולל את הדרך למגוון רחב של תחומי שת"פ מחקריים פוטנציאליים בין שני הצדדים. באמצעות תמיכה בחדשנות פורצת דרך של חוקרים באוניבסיטה העברית, שותפות זו יכולה להוביל למוצרים מסחריים מהפכניים".

יהושע שני, מנכ"ל לוקהיד מרטין ישראל, הוסיף "זהו צעד נוסף בתוכנית ארוכת הטווח של לוקהיד מרטין ישראל לפתח שותפויות נוספות מחוץ לתעשיית הביטחון דרך שיתופי פעולה עם התעשייה והאקדמיה בישראל. אנו נלהבים לחבור אל יישום ואל האוניברסיטה העברית ומצפים להרבה פרוייקים פרודוקטיביים משותפים".

You might be interested also