"שימוש בתקשוב בתפיסת הספינה"

מפקד לוטם, תא"ל דני ברן, נאם במליאת הפתיחה של כנס התקשוב הבינ"ל השני והתייחס לתפיסת ספינת הנשק שהובילה נשק מתקדם מאיראן לעזה. הוא הוסיף כי "התקשוב הפך ממאפשר למעצב תהליכים מבצעיים"

כנס התקשוב הבינלאומי השני יצא לדרך: במליאת הפתיחה אמר תא"ל דני ברן, מפקד יחידת לוטם, כי "התלות בתקשוב גוברת. התקשוב הופך ממאפשר למעצב חברות, מדינות, מציאות גיאו-פוליטית ותהליכים מבצעיים".

בכנס לוקחים חלק מאות משתתפים. הכנס, הנערך בקריית שדה התעופה, מארח לראשונה בישראל את ראשי התקשוב האמריקאים. הכנס הינו תוצר של יוזמה משותפת של מערכת IsraelDefense בשיתוף העמותה להנצחת חללי חיל הקשר והתקשוב, ובהשתתפות אגף התקשוב של צה"ל ואוניברסיטת בן גוריון.

ברן אמר עוד כי "'צה"ל רשתי' הוא מהפכה אמיתית. תשתיות אחודות, קיצור תהליכים, שימוש בטכנולוגיות מסחריות, שפה משותפת, שת"פ עם הסקטור הציבורי. זו הזדמנות גדולה". הוא התייחס גם למעבר הצפוי של צה"ל לנגב ואמר כי "פנינו דרומה להעצים את דרום הנגב ולסייע בשיפור בתשתיות טכנולוגיות".

מפקד לוטם אמר עוד כי "יכולת תקשובית מאפשרת תהליכים", והתייחס למקומו של התקשוב על רקע תפיסת ספינת הנשק שנשאה חימוש מתקדם מאיראן לעזה, "לפני שבוע נתפסה אוניית נשק, תוך שילוב ממדים כולל הסייבר, אמצעים תקשוביים מתקדמים, כולל תקשורת לוויינית".

**
תמונה: ראש אגף התקשוב האמריקאי, הגנרל מארק בוומן, בכנס

You might be interested also