"שיירת המשאיות הותקפה ע"י טילים"

העיתון הלבנוני "הדיילי סטאר" מדווח כי בתקיפה המיוחסת לישראל ע"י מקורות זרים, שהתרחשה בגבול לבנון-סוריה, הותקפו שתי משאיות שנשאו טילים מתקדמים ומשגר. עוד דווח כי ארבעה אנשי חיזבאללה נהרגו

פרטים נוספים מתגלים לגבי התקיפה המיוחסת לישראל על ידי מקורות זרים בגבול לבנון-סוריה ביום שני השבוע. העיתון הלבנוני "הדיילי סטאר" מדווח כי ארבעה אנשי חיזבאללה נהרגו בתקיפה.

גורמי ביטחון נוספים אמרו לעיתון כי היעדים של התקיפה היו משאיות שהובילו טילים מתקדמים ומשגר טילים. ככל הנראה מדובר במעבר של נשק מתקדם מסוריה ללבנון. על פי העיתון הלבנוני, מטוסי חיל האוויר הישראלי שיגרו ארבעה טילים שפגעו בשיירת המשאיות.

הדיווח ב"דיילי סטאר" מגיע לאחר שאמש צוטט המגזין האמריקאי "טיים" גורם ישראלי שאישר שאכן היו אלה מטוסי חיל האוויר שביצעו את התקיפה. מדובר באישור הראשון של גורם ישראלי את דבר התקיפה. עד כה ישראל לא הגיבה באופן רשמי לטענות בכלי התקשורת הזרים כי היא עומדת מאחורי התקיפה.

אולם אתמול התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לדיווחים ואמר כי "אנחנו עושים כל מה שצריך כדי להגן על מדינת ישראל. המדיניות שלנו בנושא הזה ברורה". הגורם הישראלי אמר עוד ל"טיים" כי השיירה כללה ככל הנראה טילים המצוידים בראשי נפץ רבי עוצמה ומסוכנים בהרבה מאלו שקיימים בידי חיזבאללה.

You might be interested also

Turkey's President Tayyip Erdogan attends the NATO summit in Brussels on June 14. Kenzo Tribouillard/Pool via REUTERS

President Erdogan and the syndrome of neglect: after years of hyperactivity, the Turkish leader is completely isolated

Commentary:  Turkey has been sidelined because of the adventurism of its president, following a decade of reckless and counterproductive political and military moves. Erdogan will find it difficult to break the isolation without a clear change of course towards a more moderate approach in domestic policy and a rapprochement with the West in foreign policy