שוויץ רוכשת מערכת של ורינט

לפי פרסום באתר swissinfo.ch, מדובר במערכת מעקב אחר רשת הטלפוניה והאינטרנט של המדינה, שעתידה להחליף את המערכת הקיימת. ורינט ירשה את מקומה בפרויקט של חברת BAE Systems, הסיבה לשינוי הספק לא פורסמה. המערכת אמורה לעזור למשטרה הפדרלית לפענח פשעים ולאתר נעדרים, כך על פי הפרסום

photo by: shutterstock.com

היקף הפרויקט של הטמעת המערכת החדשה מוערך ב-14.2 מליוני דולרים, והיא מיועדת לשמש את המשטרה הפדרלית והמחלקה המשפטית של הממשל. כך על פי פרסום באתר swissinfo.

על פי הפרסום, המערכת החדשה של ורינט אמורה להיות פעילה עד סוף 2015, והיא צפויה להחליף את הגרסה הנוכחית של המערכת המכונה (Interception System Schweiz (ISS (פרסום רשמי של הדרישה למערכת באתר משטרת שוויץ אפשר למצוא כאן).

ורינט תחליף את הספק המקורי שנבחר לפיתוח המערכת - חברת ETI, היום חטיבה בחברת BAE Systems תחת השם (Detica Global Communications Solutions (GCS. הסיבה לכך לא פורסמה.

"הרשויות הפדרליות חתמו על החוזה ב-18 בדצמבר", אמר מתיאס רמסוואר, המזכיר הכללי של משרד המשפטים והמשטרה השוויצריים באמצע חודש שעבר לאתר. מדובר באישור רשמי של הממשל לדיווח מוקדם יותר שהופיע בעיתון השווייצרי Le Temps. המערכת אמורה לעזור לרשויות החוק בשוויץ לפענח פשעים ולאתר נעדרים, כך על פי הפרסום.

ורינט, חברת אמריקאית עם סניף בישראל, נחשבת ליצרנית מובילה של טכנולוגיות מעקב וניטור רשתות תקשורת. בין מוצרי המעקב השונים שלה, החברה מוכרת "מרכזי ניטור", המאפשרים "יירוט, ניטור וניתוח של תקשורת על פני כמעט כל רשת", נאמר בכתבה. על פי אתר האינטרנט של החברה, המערכות הללו נמצאות בשימוש בלמעלה מ-75 מדינות.

המערכת החדשה תהיה הגרסה השנייה של מערכת ה-ISS השוויצרית. בספטמבר האחרון , הרשויות במדינה הודיעו כי בשל חולשות טכניות, הם נטשו את הגרסה הראשונה של המערכת למעקב אחר הטלפון והאינטרנט שהם רכשו בשנת 2008. מסתבר שגם הגרסה הראשונה של המערכת שנרכשה על ידי שוויץ הייתה של ורינט, באמצעות חברת בת גרמנית בשם Syborg.

You might be interested also