שוודיה מוכרת נשק לסין

חברת CybAero השוודית תמכור מסוקים לא מאוישים לסין בעסקה המוערכת ב-7.5 מליוני דולרים. את המסוקים עתיד הלקוח הסיני להפעיל מספינות

המסוק הלא מאויש APID 60 של חברת CybAero

חברת CybAero המפתחת מל"טים עם המראה אנכית דיווחה כי הסוכנות השבדית לפיקוח על ייצוא נשק (אפ"י השוודית) אישרה ביום חמישי האחרון היתרי יצוא לעסקה בסך 7.5 מיליוני דולרים ללקוח בסין. במסגרת העסקה יימכר המסוק הלא מאויש של החברה מדגם APID 60. זוהי העסקה הגדולה ביותר של החברה עד כה.

אישור העסקה נראה תמוה לאור העובדה שעל עסקאות דומות מצד יצרנים ישראלים הוטל וטו אמריקאי (לכתבה בנושא מ"הארץ"). 

בהודעה לעיתונות דיווחה CybAero כי משתמש הקצה יפעיל את המסוקים הלא מאוישים מספינות. החברה צפויה להתחיל את משלוחים בהמשך השנה.

"אנחנו מאוד שמחים על האמון שקבלנו מהלקוח. זוהי ההזמנה הגדולה ביותר אי פעם שלנו, והוכחה לכך שאנו ספק מעניין בשוק שגדל במהירות ויש לו צורך במערכת שלנו", אמר מיקאל הולט, מנכ"ל החברה.

CybAero , המבוססת ב-Linköping, שבדיה, הוקמה בשנת 2003 משיתוף פעולה מחקרי בין אוניברסיטת Linköping וסוכנות המחקר הביטחוני של שוודיה. החברה הפכה לרווחית ב-2010.

מסוק ה-APID 60 הוא היורש של ה-APID 55 שפותח במימון ועזרה מצד חברת Saab. ב-2004 CybAero חתמה על החוזה הגדול הראשון שלה לאספקה ​​שבע מערכות מדגם 55 לכוחות המזוינים של איחוד האמירויות הערביות.

You might be interested also