שוב מטח לעבר הדרום: "הירי הופך ליום יומי, והתגובות בהתאם"

לפחות 13 רקטות נורו לעבר יישובי הדרום משעות הבוקר. בצה"ל אומרים כי חמאס אחראי לכל ירי שיוצא משטחו. "אנחנו נחריף את התגובות", אומרים בצבא

שוב מטח רקטות אל עבר הדרום: לפחות 13 רקטות נורו לעבר מיישובי הדרום. בכל המקרים לא היו נפגעים או נגרם נזק. הירי מגיע לאחר סיכול נוסף של פעיל טרור שבוצע אתמול ברצועת עזה.

קצין בכיר בצה"ל אומר כי מערכת "כיפת ברזל" יירטה שתי רקטות שנורו אמש לעבר העיר נתיבות. ובאשר לחיסול פעיל הטרור אמר "חמאס הודיע שמדובר בפעיל שלו, אנו עוד בודקים את האירוע. שוקלים את צעדינו, מנהלים מדיניות אחראית, הירי הופך ליום יומי, והתגובות בהתאם, מחריפים את התגובות. לחמאס קיימת בעיה בריסון (הארגונים) הסוררים, חמאס לא מצליח לרסן והאחראיות היא עליו. סורר זה כל מי שקורא תיגר על המדיניות הרשמית. מאזור עזה נורה ירי לכיוון מדינת ישראל - האחראיות למרחב היא של חמאס ולכן הפגיעה בו".

כאשר נשאל האם הפעילויות מתואמות מול מצרים, אמר הגורם כי "אנו לא מעוניינים להרחיב בנושא".

במקביל נמשך בגזרת יהודה ושומרון המבצע לחיפוש אחר שלושת הנערים שנחטפו לפני שבועיים וחצי. במהלך פעילות צה"ל הלילה נעצרו שישה מבוקשים פלסטינים. "כלל המעצרים קשורים לאירוע החטיפה מעצרים סביב החקירה המודיעינית", אמר הגורם הצבאי והוסיף כי לגבי חג הרמדאן שהחל אתמול - "החיכוך בשטח, על אף החג, עדיין קטן. בחינה מבצעית הרמאדן לא מהווה חומה, מתאימים את הפעילות. יום שישי הראשון יהיה משמעותי לאחריו נוכל לקבל תמונה מלאה".

You might be interested also