שוב: אירופה רוצה לפתח מל"ט

אחרי הניסיון הכושל עם ה-Euro Hawk, תעשיות הנשק האירופאית רוצות לנצל את תערוכת ILA Berlin Air Show 2014 לקידום יוזמה חדשה תחת השם MALE2020

אילוסטרציה של המל"ט האירופאי . מקור: Airbus

ביום שלישי מתחילה תערכות התעופה הבינלאומית והחלל בברלין (ILA Berlin Air Show 2014) והתעשיות האירופאיות רוצות לנצל את האירוע לקידום פרויקט פיתוח משותף של מל"ט אירופאי תחת השם MALE2020. מדובר ביוזמה משותפת של החברות Airbus Defence and Space, Dassault Aviationו-Alenia Aermacchi (חברה בבעלות Finmeccanica). נזכיר רק כי פיתוח משותף של מל"ט אירופאי תחת המותג Euro Hawk כבר נוסה בעבר ונכשל.

ההצעה מגדירה שלב אפיון שיתבצע על ידי צוותי פיתוח משותפים של שלושת החברות, אשר יגובה על ידי הסכם תעשייתי של עבודה משותפת והסכם שיתוף פעולה כדי להפעיל את תכנית MALE2020. בשלב ההגדרה שלוש המדינות יגדירו יחד את הדרישות שלהן לפיתוח כטב"מ אירופאי יחד עם הכוחות המזוינים שלהם והתעשייה האירופית. שלב ההגדרה משמש גם כדי למנוע התפתחויות נוספות יקרות במהלך הייצור ולהפחית את הסיכונים הפיננסיים למינימום. לאחר מכן, תחתם התחייבות של המדינות על המשך הפיתוח של כלי הטייס האירופי. התכנית מובילה לפתרון סביר ואשור מוכן עד 2020.

יחד עם זאת, אתר tagesschau.de מדווח כי התקדמות הפרויקט תלויה במימון שיגיע ממדינות אירופה. לפי האתר, החברות לא יסכימו לשאת בעלות הפיתוח באופן מלא. כמו כן, בגרמניה לפחות, אחת החברות המובילות של האיחוד, קיימת אי הסכמה פוליטית לגבי פיתוח מל"ט חמוש. בעוד Charles Muellner , מפקד חיל האוויר של גרמניה קורא לפיתוח של מל"טים חמושים, מפלגות השמאל באמצעות נציגן, Jan van Aken מתנגדות לכך שגרמניה תפעיל מל"טים חמושים.

מספר מדינות באירופה כבר העבירו את הדרישה שלהן למערכות טיס בלתי מאוישות. דאסו התעופה אמרה כי פרק הזמן של ההחלטה לצאת לכטב"מ האירופי הוא עכשיו קריטי על מנת לעמוד ביעד זה.

פרויקט 2020 MALE צופה פיתוח של מערכת לא מאוישת אירופאית למשימות ארוכות טווח בגובה טיסה בינוני. עם פיתוח אירופאי עצמאי, דרישות קריטיות סביב ההסמכה של מל"טים יכנסו לתכנית מההתחלה. נזכיר שהמל"ט היחיד שאושר לטוס במרחב אווירי אזרחי של מדינה אירופאית (בריטניה) עד היום הוא הווטשקיפר של אלביט וטאלס. פרויקט MALE 2020 אמור לעודד התפתחות טכנולוגיות מתקדמות ולפתח מקומות עבודה בתוך אירופה.

You might be interested also

The ballistic missile interception test last week. Photo: U.S. Navy

During exercise, US Navy intercepts missile in space 

The test was carried out as part of the Shield 2021 exercise with the participation of 15 ships and planes from various countries. There was also a scenario of tracking both enemy planes and missile threats at the same time