"שובו אחים": כ-150 פלסטינים נעצרו מאז תחילת המבצע

במהלך הלילה בוצע גל נוסף של מעצרים. בין העצורים - יו"ר הפרלמנט הפלסטיני מטעם חמאס. בישראל בודקים את החמרת הצעדים נגד אנשי חמאס בגדה, כגון גירוש לרצועת עזה וחידוש החיסולים

מבצע "שובו אחים": כ-150 פלסטינים נעצרו מאז תחילת המבצע לאיתורם של שלושת הנערים שנחטפו בסוף השבוע מטרמפיאדה באזור אלון שבות. במהלך הלילה ערכו כוחות צה"ל גל מעצרים נוסף, בו נעצרו כ-40 פלסטינים ברחבי יהודה ושומרון. אחד העצורים הוא יו"ר הפרלמנט מטעם חמאס - עזיז דוויק שנעצר באזור חברון.

במהלך הלילה עוד נרשמו עימותים בין פלסטינים לכוחות צה"ל צפונית לחברון. גורמי רפואה פלסטיניים מדווחים על צעיר שנהרג בעימותים. אין אישור נוסף לדיווחים אלו. הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ קיים בשעות הלילה הערכת מצב בפיקוד מרכז. כוחות רבים של צבא עדיין מכתרים את העיר חברון, עליה הוטל סגר כללי מאז סוף השבוע.

שר הביטחון אמר אמש, במהלך טקס פרסי ביטחון ישראל, כי "נדע לגבות מחיר כבד מאוד מראשי חמאס בכל מקום ובכל עת שנמצא לנכון, ומכל מי שיעלה על דעתו לפגוע באזרחי ישראל ולשבש את חייהם".

בירושלים בודקים את האפשרות להחמיר את הצעדים הננקטים נגד אנשי חמאס. בין היתר נבחנת האפשרות לגרש מנהיגים של חמאס מהגדה לרצועת עזה, ולחדש את מדיניות החיסולים ביהודה ושומרון.

You might be interested also