רקטה נורתה לעבר ת"א ויורטה; ניסיון חדירה מהים בזיקים

רקטה שיורתה לעבר תל אביב יורטה על ידי מערכת "כיפת ברזל". בדרום סוכל ניסיון חדירה לאזור זיקים, שלושה מחבלים חוסלו

עליית מדרגה בהסלמה במצב הביטחוני: רקטה שנורתה מעזה לעבר תל אביב יורטה על ידי מערכת "כיפת ברזל". הירי לעבר יישובי הדרום נמשך, רקטה נוספת יורטה באזור אשקלון. לא היו נפגעים.

במקביל, שלושה מחבלים חוסלו בניסיון חדירה לאזור זיקים. על פי הידוע, המחבלים ניסו לחדור למקום מהים וחוסלו לאחר שנתגלו על ידי כוח צה"ל. על פי דיווחים ראשוניים חייל נפצע באורח קל בתקרית.

לאורך כל אחר הצהריים נורו רקטות לעבר יישובי הדרום. בכל המקרים לא היו נפגעים. צה"ל המשיך לתקוף מטרות ברצועת עזה. מוקדם יותר אישר הרמטכ"ל לגייס אלפי אנשי מילואים שיחליפו את היחידות הסדירות בגזרות השונות, על מנת שאלו יופנו לגזרת עזה. על פי ההערכות ניתן אישור לגיוס 40 אלף אנשי מילואים. בשלב הראשון מדובר על גיוס של 10-15 אלף מתוכם.

You might be interested also

Turkey's President Tayyip Erdogan attends the NATO summit in Brussels on June 14. Kenzo Tribouillard/Pool via REUTERS

President Erdogan and the syndrome of neglect: after years of hyperactivity, the Turkish leader is completely isolated

Commentary:  Turkey has been sidelined because of the adventurism of its president, following a decade of reckless and counterproductive political and military moves. Erdogan will find it difficult to break the isolation without a clear change of course towards a more moderate approach in domestic policy and a rapprochement with the West in foreign policy