רפאל תציע 'מעיל רוח' לצבא ארה"ב

חברת רפאל יחד עם DRS Technologies יציעו את מערכת 'מעיל רוח' לצבא ארה"ב, כך על פי דיווח באתר dodbuzz.com. את המערכת אפשר להתקין על טנקי אברהמס, נגמשים ורכבי 'האמר'

טנק מרכבה סימן 4מ עם מערכת "מעיל רוח" בזמן מבצע צוק איתן (ויקיפדיה)

לפי דיווח באתר dodbuzz.com חברת DRS Technologies ורפאל ינסו למכור את מערכת "מעיל רוח" לצבא ארה"ב. אין ספק כי ההצלחות של המערכת במסגרת מבצע "צוק איתן" שהסתיים לא מזמן בעזה הביאו אותה למרכז שולחן הדיונים בכל הקשור להגנת רק"מ בלחימה א-סימטרית.

אמנם צבא ארה"ב בוחר בשלב זה להילחם בטרור המזרח תיכוני באמצעות חיל אוויר, אולם האופציה הקרקעית נמצאת לפי דיווחים שונים ברשת, על השולחן. במקרה כזה, אין ספק שהשריון האמריקאי יצטרך הגנה.

"עשרות איומים שוגרו כלפי הפלטפורמות האלה, רבים מהם היו יכולים להיות קטלניים. מעיל רוח התמודדה עמם בכל המקרים ללא פגיעה בצוות", אמר Mike O’Leary, מנהל פיתוח עסקי בחברת DRS Technologies לאתר. בעוד המערכת נועדה בעיקר לעקוב ולהשמיד אש אויב מתקרבת, היא גם מספקת יתרון של איתור מיקום האויב.

"מעיל רוח לא רק מטפלת באיום, אלא גם מחשבת את מיקומו של היורה. זה יאפשר פעולה של "רואה-יורה" (slew-to-cue). בה בעת שהמערכת מביסה את האיום שמגיע, היא מאפשרת לתותח הראשי, לסנסור או עמדת ירי לזהות את מקור הירי ולטפל בו. לכל הפחות תקבל אזהרה מוקדמת שתאפשר לך לנקוט בסוג כלשהו של פעולה", הסביר O’Leary . "עם מעיל רוח אני לא במגננה. מפקדים ישראליים יגידו לך 'אני לוקח את הלחימה לאויב'. הישראלים פיתחו מערכת מעיל רוח בתגובה לכמה אירועים מעניינים בהיסטוריה שלהם. הם היו הראשונים שנתקלו בטילים מתקדמים החל משנות ה-70 כל הדרך עד 2006".

למרות שמעיל רוח נפרסה על טנקים ישראליים, היא יכולה בקלות להיות מותקנת על מגוון כלי רכב קרביים אמריקאים כולל טנקי אברמס M1, נגמא Stryker וג'יפ מסוג האמר (HMMWVs), סיכם O’Leary.

You might be interested also