רפאל - סניף ירושלים

חברת רפאל הודיעה כי היא רוכשת שני מגרשים בירושלים אליהם תתרכז פעילות החברה בעיר. בשלב זה מדובר בחברות אקיוביט ווחברת אל-סיאלו בהן שותפה רפאל

ידידיה יערי, מנכ"ל רפאל (יח"צ)

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, הודיע היום (חמישי) כי חברת רפאל מערכות לחימה מתקדמות תקים מסגרת פעילות חדשה בירושלים. חשוב לציין כי בשלב זה מדובר בארגון מחדש של פעילות רפאל שכבר קיימת בירושלים, ולא בתוספת פעילות. הארגון מחדש צפוי לרכז את הפעילויות השונות של החברה בירושלים. את ההודעה מסר ברקת יחד עם יו"ר דירקטוריון רפאל, יצחק גת, מנכ"ל רפאל, ידידיה יערי, נשיא האוניברסיטה העברית, פרופ' מנחם בן ששון ומ"מ מנכ"ל הרשות לפיתוח ירושלים, אודי בן דרור.

הפעילות של רפאל בירושלים תהיה מבוססת על שתי חברות ירושלמיות שרפאל שותפה בהן: חברת אקיוביט המייצרת שעונים אטומיים למערכות תקשורת, מערכות נשק ולוויינים, וחברת אל-סיאלו, המייצרת מערכות ניווט לפלטפורמות ביטחוניות ותעופתיות. לשם הקמת מסגרת הפעילות בירושלים רכשה רפאל שני מגרשים, כשבשלב ראשון בכוונתה להקים על אחד מהם מבנה שישמש את החברות הבנות.

"אני מברך את חברת רפאל על החלטתה להקים מסגרת לפעילות בירושלים ולהעמיק את שיתוף הפעולה עם המוסדות האקדמיים בירושלים ובראשם האוניברסיטה העברית", אמר ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת. "המהלך הזה, עליו אנו שוקדים כבר תקופה ארוכה, יוצר חיבור סינרגטי - הגדול מסך חלקיו - בין אקדמיה לתעשייה מתקדמת, ומדגיש את מעמדה האיתן של ירושלים כמוקד בינלאומי של תעשיות עתירות ידע המבוססות על מחקר מעמיק. אני קורא לחברות נוספות לבוא לירושלים, להתחבר לקהילת היזמים הטכנולוגים התוססת של העיר וליהנות מהיתרונות הייחודיים שיש לעיר להציע".

יו"ר רפאל, יצחק גת ומנכ"ל החברה, ידידיה יערי, אמרו: "לפעילות מחקר ופיתוח בירושלים יש יתרונות כלכליים, כגון הטבות מס, תמריצים ומענקים, אך החברה רואה חשיבות רבה גם בהמשך שיתוף הפעולה עם המוסדות האקדמיים בירושלים, ובראשם האוניברסיטה העברית. כעת יתאפשר לרפאל אף להעמיק ולהרחיב את שיתוף הפעולה בשל הקרבה לאוניברסיטה ולמוסדות הנוספים".

You might be interested also

A Protector-class vessel. Photo: U.S. Coast Guard / Petty Officer Corinne Zilnicki

Lebanese Navy to receive seven offshore patrol vessels

France will deliver four frigates and the U.S. will supply three Protector-class patrol boats. The Lebanese Navy currently only has seven operational patrol vessels, according to military officials