"רפאל הזמינה חלקים לכיפת ברזל"

מייצרים בקצב? לפי פרסום באתר al.com, רפאל הזמינה חלקים למיירטי "טמי"ר" של כיפת ברזל בהיקף של 149 מליוני דולרים. מדובר בכספי סיוע אמריקאים שהולכים לחברת רייתאון עבור ייצור החלקים

סוללת כיפת ברזל . מקור: ויקיפדיה

חברת ריית'און מארה"ב תספק חלקי מפתח למיירטים המשמשים את מערכת ההגנה מפני טילים כיפת ברזל, לפי תנאי חוזה חדש בהיקף של 149 מליוני דולרים שהוכרז ​​היום. החוזה מצדה של רפאל קורא לריית'און לספק חלקים למיירט "טמי"ר" דרך רשת הספקים הקיימים שלה. כך לפי דיווח באתר al.com.

"כיפת ברזל הוכיחה את עצמה שוב ושוב בהגנה על האוכלוסייה של ישראל", אמר טיילור לורנס, נשיא מערכות טילי ריית'און, בהצהרה. "הייצור של רכיבי מיירט התמיר בארה"ב יבטיח כמויות מספיקות של טילים זמינים להגנתה של ישראל".

ריית'און ורפאל חתמו על הסכם השיווק משותף ב-2011. ריית'און הוא הקבלן הפדרלי הרביעי בגודלו ויצרנית הטילים הגדולה בעולם, ובכלל זה Missile-6 ו-SM-3. ריית'און לא מספקת מידע נוסף אודות המקומות המעורבים בעבודות עבור כיפת ברזל, אבל לחברה יש נוכחות הנדסת טילים גדולה בהאנטסוויל.

בחודש מאי, ממשלת ישראל הסכימה להוציא יותר ממחצית מהכסף הניתן על ידי הפנטגון לכיפת ברזל על קבלנים בארה"ב. עד שנה זו, רק 3 אחוזים בלבד ממימון כיפת ברזל הלך לייצור בארה"ב. הנתון הזה צפוי לקפוץ ל-30 אחוזים השנה ו-55 אחוזים בשנת 2015. משרד ההגנה האמריקאי סיפק לישראל כ-704 מיליוני דולרים במימון כיפת ברזל מאז 2011.

You might be interested also

Photo courtesy of Ametrine

Ametrine Technologies - Advanced Camouflage for the Modern Battlefield

Ametrine Technologies develops solutions for camouflage from thermal and night vision sensors. "We estimate that within a decade, all soldiers and platforms on the battlefield will be equipped with some form of multi-spectral camouflage," said Amiram Levinberg, co-founder of JAL Ventures and chairman of Ametrine. This article is sponsored by Ametrine Technologies