ריית'און גודלת בסייבר

החברה רכשה את חברת הסייבר Blackbird Technologies. מדובר בחברה שהייתה מונופול בתחום תגי ה-TTL ועד היום מתמחה בטכנולוגיות ניטור ומעקב אחר נכסים פיזיים, כולל לוחמי יחידות מיוחדות, דיפלומטים וטרוריסטים

קבלן הביטחון האמריקאי ריית'און, דיווח היום כי הוא תגבר את יכולות הסייבר עם הרכישה של חברת Blackbird Technologies, ספקית טכנולוגיות ריגול ומעקב המבוססת בוירג'יניה. החברה מפתחת טכנולוגיות תקשורת טקטית מאובטחת ופתרונות אבטחת סייבר לקהילת המודיעין והמבצעים המיוחדים בארה"ב. היקף העסקה כ-420 מליוני דולרים. כך על פי דיווח ב-washingtonpost.

החברה תהפוך לחלק מעסקי המודיעין ושירותי המידע של ריית'און. ריית'און אומרת כי הרכישה תגדיל את יכולות המבצעים המיוחדים שלה במודיעין טקטי, מעקב ותצפית, תקשורת טקטית מאובטחת ואבטחת סייבר. כמו גם, היכולות החדשות ישלימו את טכנולוגיות האבטחה המקוונת, החיישנים, התקשורת ויכולות הפיקוד והשליטה של החברה.

"טכנולוגיות Blackbird מתאימות לריית'און ומשפרת את סיכויי הצמיחה של העסק שלנו ואת היכולות שאנחנו יכולים להציע ללקוחות", אמר Lynn Dugle, נשיא חטיבת ריית'און למודיעין, שירותים ומידע. "Blackbird מרחיבה את טביעת הרגל של ריית'און בשוק קהילת המודיעין בזמן שהיא עוזרת להגדיל את פעולות הסייבר והמשימות המיוחדות שתומכות במשרד ההגנה. השילוב יביא עוד יותר כשרון, חדשנות וניסיון ללקוחות שלנו".

אז מה כל כך מיוחד בחברת Blackbird? ובכן, מדובר בחברה שאחד הבכירים שלה הוא "לשעבר" בחטיבת הלוחמה בטרור של ה-CIA. בשנת 2009 למשל, החברה הייתה מונופול בתחום תגי ה-TTL לצבא האמריקאי, במיוחד לכוחות המיוחדים. באותה שנה, היא זכתה בחוזה שהיקפו 450 מליוני דולרים מהצי האמריקאי. תגי ה-TTL מושתלים כמעט בכל מכשיר אלקטרוני שנושא החייל והם מאפשרים לצבא לעקוב אחרי יחידות הקומנדו בעולם באמצעות לוויינים קטנים שנקראים CubeSat ומופעלים על ידי SOCOM - פיקוד היחידות המיוחדות של צבא ארה"ב. התגים הללו יכולים גם לשמש למעקב אחרי טרוריסטים בעולם.

בשנת 2013, לאחר האירוע בבנגזי בו נרצח שגריר ארה"ב במדינה על ידי טרוריסטים, זכתה החברה בחוזה בהיקף של 15 מליוני דולרים ליישום טכנולוגיה שתאפשר מעקב אחר דיפלומטים אמריקאים בעולם.

אמנם מדובר בחלק קטן מהעסקאות של החברה, אבל הכיוון ברור. כדאי גם לשים לב להגדרת מושג ה'סייבר' בתחום תעשיות הביטחון. לרוב, מדובר בהגדרה הרבה יותר רחבה מאשר פעולות הקשורות לנכסים ברשת האינטרנט. במקרה של Blackbird מדובר בטכנולוגיות מעקב וניטור של אנשי יחידות מיוחדות, דיפלומטים ואף אמצעי תמיכה בפעולות ריגול בהן יש צורך במעקב אחר טרוריסטים.

You might be interested also