רוה"מ מעכב מינוי אייזנקוט

חשיפה: נתניהו זימן את גדי אייזנקוט, יאיר נוה ויאיר גולן לסבב שיחות שני ולא אישר לשר הביטחון להציג את מועמדות אייזנקוט לוועדת טירקל

חשיפה: ראש הממשלה מעכב את מינויו של האלוף גדי אייזנקוט לרמטכ"ל הבא של ישראל. על פי מידע שהגיע לישראל דיפנס, ראש הממשלה בנימין נתניהו זימן את המתמודדים על התפקיד, האלופים אייזנקוט ויאיר נוה ואת האלוף יאיר גולן המועמד לתפקיד סגן הרמטכ"ל לסבב שיחות שני, ולא אישר לשר הביטחון יעלון להציג את מועמדותו של אייזנקוט לאישור ועדת טירקל השבוע, ולאישור הממשלה - בשבוע הבא, כפי שתכנן.

השר יעלון עצמו נפגש עם המתמודדים על תפקיד הרמטכ״ל וסגנו כבר בשבוע שעבר והודיע לנתניהו כי הוא בוחר באייזנקוט לרמטכ״ל הבא. נתניהו הפתיע כאשר ביקש לראיין את המועמדים בעצמו, והוא נפגש איתם כבר בשבוע שעבר.

ראש הממשלה היה אמור להיפגש עם השלושה גם ביום שלישי השבוע, אולם הפגישות נדחו בעקבות הפיגוע בבית הכנסת בירושלים.

החלטתו שלא לאפשר ליעלון להציג את מינוי אייזנקוט לאישור ועדת טירקל והממשלה ולהיפגש עם המועמדים פעם נוספת, מתקבלת במערכת הביטחון בתדהמה.

נתניהו צפוי להיפגש עם נוה, אייזנקוט ויאיר גולן בפעם השנייה בימים הקרובים, ואולי כבר ביום שישי.

You might be interested also

Photo: Haim Zach, GPO

Prime Minister Naftali Bennett with the head of the Mossad, David Barnea

The Mossad is hoping for a little quiet as new era dawns

Why did the interview given by Yossi Cohen to Ilana Dayan spark anger? Will the Mossad carry out fewer "daring operations" under Barnea? And who is expected to be selected soon as the next head of the ISA? A column by Amir Rapaport