רה"מ: צה"ל נערך לכל תרחיש

פיגוע החטיפה: ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל התייחסו לחטיפה של שלושת הנערים באזור גוש עציון. שר הביטחון: נדע להניח את ידינו על מתכנני החטיפה ומבצעיה

נתניהו, גנץ ויעלון (צילום: עמוס בן גרשון, לע"מ)

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס במסיבת עיתונאים לחטיפת שלושת הנערים באזור גוש עציון ואמר כי "צה"ל השב"כ וכל זרועות הביטחון עסוקים בפעילות אינטנסיבית כדי לאתר את הנערים, עושים את העבודה לילות כימים.

"אינני יכול למסור את כל המידע שיש לנו כרגע, אבל אני יכול לומר הנערים שלנו נחטפו על ידי ארגון טרור חד וחלק. אין שום ספק בזה". נתניהו המשיך ואמר כי "בהתייעצות עם שר הביטחון, השר לביטחון פנים, הרמטכ"ל וראש השב"כ הנחתי את ההנחיות הבאות - להפעיל כל הכלים העומדים לרשותנו כדי לאתר את החטופים. למנוע אפשרות של העברתם לרצועת עזה או לכל מקום אחר. להכין את כל הכוחות לכל תרחיש אפשרי, לדרוש מהרשות הפלסטינית והעומד בראשה אבו מאזן שמתחומה יצאו החוטפים לעשות את כל מה שנדרש כדי לסייע בהחזרת החטופים בשלום. זוהי האחריות של הרשות הפלסטינית.

"אנו רואים באבו מאזן והרשות הפלסטינית אחראים על כל התקפה נגד ישראל היוצאת משטחם, בין אם מדובר ביהודה ושומרון או עזה".

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון אמר כי "אנו נדע להניח את ידינו על מתכנני החטיפה ומבצעיה. בשנה וחצי האחרונות כוחות הביטחון סיכלו עשרות נסיונות של ארגוני טרור לחטוף ישראלים או לבצע פיגועי תופת - זוהי תוצאה של הסתה פראית נגד ישראל. כל זרועות הביטחון עוסקות במשימה המורכבת הזו של להחזיר את הנערים הביתה".

הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ אמר כי "מדובר באירוע חמור, צה"ל, בשיתוף פעולה הדוק מאוד עם כלל ארגוני הביטחון - שב"כ, משטרת ישראל ומשטר הגבול על כלל יחידות צה"ל פועל לפי הנחיות הדרג המדיני. אנו נימצא בכל מקום בו נדרשת פעולה. נמשיך את הפעולה, נעשה כל שנדרש כדי להביא לסיום הפרשה, במקביל נפקח עין על הזירות האחרות בעזה ובצפון. כפי שהיינו נחושים עד עתה לפעול כדי להגיע להישגים מבצעיים, כך נעשה גם עכשיו"

You might be interested also

A hydrogen-powered boat sails from Amsterdam's harbor in April 2019. Photo: REUTERS/Eva Plevier

Hydrogen could be a key player in the recovery and resilience plan  

Commentary: Various countries are launching plans to recover from the pandemic and accelerate development and modernization. These initiatives include projects for the production of "green" hydrogen that are expected to reduce pollution and thus positively effect the economy, environment and climate in the coming years