רה"מ: אנשי חמאס ביצעו את חטיפת הנערים

בפתח ישיבת ממשלה מיוחדת לרגל האירועים אמר נתניהו כי החמאס אחראי לפיגוע החטיפה באזור חברון והוסיף כי "יש לכך השלכות חמורות"

חטיפת הנערים באזור חברון: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הצביע לראשונה על מי שעומד כנראה מאחורי החטיפה. "אנשי חמאס הם שביצעו את חטיפת שלושת הנערים בחמישי בערב", אמר בפתח ישיבת הממשלה המיוחדת המתכנסת בקריה בתל אביב על רקע האירועים החמורים.

נתניהו המשיך ואמר כי "יש לכך השלכות חמורות". דבריו של ראש הממשלה מגיעים לאחר שבשעות הלילה בוצע גל מעצרים באזור חברון של כ-80 פלסטינים, מרביתם אנשי חמאס. בין היתר נעצר דובר חמאס לשעבר ומספר מחברי המועצה המחוקקת.

סגר כללי הוטל משעות הלילה על אזור חברון, דרום יהודה ובית לחם, בעקבות האירועים.

אמש במסיבת עיתונאים אמר נתניהו כי "בהתייעצות עם שר הביטחון, השר לביטחון פנים, הרמטכ"ל וראש השב"כ הנחתי את ההנחיות הבאות - להפעיל כל הכלים העומדים לרשותנו כדי לאתר את החטופים. למנוע אפשרות של העברתם לרצועת עזה או לכל מקום אחר. להכין את כל הכוחות לכל תרחיש אפשרי, לדרוש מהרשות הפלסטינית והעומד בראשה אבו מאזן שמתחומה יצאו החוטפים לעשות את כל מה שנדרש כדי לסייע בהחזרת החטופים בשלום. זוהי האחריות של הרשות הפלסטינית.

"אנו רואים באבו מאזן והרשות הפלסטינית אחראים על כל התקפה נגד ישראל היוצאת משטחם, בין אם מדובר ביהודה ושומרון או עזה", הוסיף ראש הממשלה. שר הביטחון אמר באותו מעמד כי "נדע לשים את ידינו על האחראים".

You might be interested also