רד מקימה מרכז פיתוח בב"ש

היוזמה ממומנת על ידי רד והמדען הראשי של משרד הכלכלה, שביחד ישקיעו בה 110 מיליון שקלים בשלוש השנים הבאות. המרכז צפוי לגיס 90 מהנדסים בשלוש השנים הבאות

מנכ"ל רד, דרור בין (יח"צ)

רד, יצרנית פתרונות גישה לרשתות תקשורת, חנכה הבוקר (25 במאי) את חברת הבת שלה "רד נגב". רד נגב ממוקמת בפארק ההיי-טק החדש בבאר שבע ותשמש כמרכז מו"פ מתקדם לפיתוח רשתות ניתנות לתכנות (Programmable Networks). היוזמה ממומנת ע"י רד והמדען הראשי של משרד הכלכלה, שביחד ישקיעו בה 110 מיליון שקלים בשלוש השנים הבאות.

למרכז החדש כבר גוייסו כ-30 מהנדסי תוכנה, אליהם צפויים להצטרף עוד כ-20 מהנדסים עד סוף השנה. היעד התעסוקתי שהציבה רד הוא 90 מהנדסים בתום שלוש השנים, כולם תושבי אזור באר שבע ודרומית לה, מלבד קומץ עובדים ותיקים ממטה החברה בתל-אביב.

ברבעונים האחרונים חווה רד גידול בביקוש לפתרונות התקשורת המתקדמים אותם היא משווקת למפעילי תקשורת. הגיוס המואץ נועד לאפשר את תנופת הפיתוח של החברה, במסגרת המעבר הדרמטי של עולם התקשורת לפתרונות וירטואליזציה של יישומי רשת ולרשתות ניתנות לתכנות. לשינוי זה, שמשמעותו ניתוק הזיקה בין פונקציות רשת ורכיבי חומרה ייעודיים, נדרשת הובלה טכנולוגית בתחומי ה-SDN) Software Defined Networks) וה- (Network Functions Virtualization (NFV.

"המטרה שלנו היא לגייס מפתחים מוכשרים בבאר שבע והסביבה, כגון בוגרי אוניברסיטת בן-גוריון שבנגב והמכללות שבאזור, וכך לקדם את ההיי-טק בפריפריה", מציין מנכ"ל רד דרור בין. "אנחנו גאים להוביל מהלך שנועד לטפח הון אנושי איכותי מהאזור, לרווחת כולם", הוסיף.

רוביק דנילוביץ', ראש עיריית באר שבע, הדגיש כי, "מדובר בצעד חשוב של חברת רד, כאשר היא מצטרפת לפארק ההיי-טק בבאר-שבע, לצד החברות הבינלאומיות והישראליות שכבר פועלות בפארק. עיריית באר- שבע, יחד עם שאר הגורמים השותפים לפארק ההיי-טק, יעשו כל שביכולתם כדי לאפשר לרד, כמו לשאר חברות הפארק, נחיתה רכה והצלחה במשימה בעלת חשיבות לאומית זו. אנו קוראים לחברות נוספות לחבור לפארק ההיי-טק ולהצטרף לבירת ההיי-טק והסייבר של ישראל."

You might be interested also