ראש חדש לשירות הביון הבריטי

בחודש הבא יתמנה אלכס יאנגר לראש שירות ה-MI6. אין ספק שהמלחמה בארגון ISIS תהווה אתגר משמעותי עבורו

Alex Younger

אלכס יאנגר (Alex Younger) הוא המנהל החדש של שירות הביון הבריטי - ה-MI6. הוא יחליף בתפקידו את John Sawers. כך על פי דיווח באתר theregister.co.uk והודעה רשמית באתר www.gov.uk. המינוי יכנס לתוקף בחודש הבא.

לפני כניסתו לתפקיד הבוס של השירות החשאי, יאנגר פיקח הפעילות הגלובלית שלו. לאחר שהצטרף לשירות בשנת 1991, הוא הוצב באירופה ובמזרח התיכון, לפני שהפך לקצין הבכיר של ה-MI6 באפגניסטן.

הוא מחזיק בתואר בכלכלה וגם בילה בכוחות המזוינים הבריטיים. בשלוש השנים האחרונות הוא עבד על טרור נגדי. בהודעה רשמית של ה-MI6 נאמר: "אלכס נהנה מוסיקה, שיט וטיפוס הרים". הוא נשוי ואב לילדים. בבריטניה מקווים שהראש החדש קצת יותר חשאי מקודמו, שאשתו פוצצה את הכיסוי שלו על ידי פרסום מספר התמונות בפייסבוק עם המשפחה.

על פי רשימה של סוכני MI6 שפורסמה באתר Cryptome ולא אומתה, יאנגר נולד בשנת 1963 והתפקיד הפיקודי הראשון שלו היה בוינה ב-1995. לאחר מכן הוא המשיך לדובאי.

You might be interested also

Turkey's President Tayyip Erdogan attends the NATO summit in Brussels on June 14. Kenzo Tribouillard/Pool via REUTERS

President Erdogan and the syndrome of neglect: after years of hyperactivity, the Turkish leader is completely isolated

Commentary:  Turkey has been sidelined because of the adventurism of its president, following a decade of reckless and counterproductive political and military moves. Erdogan will find it difficult to break the isolation without a clear change of course towards a more moderate approach in domestic policy and a rapprochement with the West in foreign policy