ראש חדש לסוכנות הביון הבריטית

רוברט האניגן מונה לעמוד בראש שירות הביון - ה-GCHQ

בריטניה מינתה ביום שלישי האחרון דיפלומט לעמוד בראש סוכנות הציתות GCHQ - הסוכנות הבריטית המקבילה לסוכנות לביטחון הלאומי של ארה"ב (NSA). שתי הסוכנויות מצאו את עצמן תחת ביקורת ציבורית חסרת תקדים בשל מסמכים שהודלפו על ידי קבלן המודיעין האמריקאי לשעבר אדוארד סנואדן. עם יותר מ 6,000 עובדים, ה-GCHQ מבוסס בבניין עתידני מחוץ ללונדון בשם 'הסופגנייה' בגלל צורתו.

בריטניה הודיעה בינואר האחרון כי המפקד הנוכחי של הסוכנות, Iain Lobban, יפרוש לאחר שש שנים בתפקיד. אחת הסיבות להחלפתו קשורה לכך שהוא הגן על החוקיות של עבודתה של ה-GCHQ בפומבי, והוא הכחיש את העובדה שהסוכנות ביצעה מעקב המוני בלתי חוקי. גורמים רשמיים מסרו כי עזיבתו אינה קשורה עם המסמכים שהודלפו.

ביום שלישי האחרון, משרד החוץ של בריטניה הודיע ​​כי רוברט האניגן, דיפלומט בכיר האחראי על נושאי הביטחון והמודיעין, עתיד להיות הראש החדש של GCHQ. הוא יתחיל בסתיו. [די דומה לסיום סרט ג'יימס בונד האחרון או לסיום סדרת המופת - הומלנד. בשני המקרים דיפלומט/פוליטיקאי מונה לעמוד בראש סוכנות מודיעין].

האניגן יעץ לראש הממשלה לשעבר, טוני בלייר, בתהליך השלום בצפון אירלנד. הוא ישב בועדת המודיעין המשותפת של בריטניה (Britain's joint intelligence committee) במשך שנים רבות ונכח באופן קבוע בישיבות ממשלה של ועדת החירום שעוסקת באיומים על הביטחון הלאומי.

You might be interested also

The G-7 leaders meeting in Cornwall on Sunday. Photo: REUTERS/Phil Noble/Pool

G7 leaders unite against Russian ransomware attacks 

In the joint statement issued at the end of the summit, the leaders of the seven wealthiest countries in the world demanded Russia to identify and disrupt ransomware criminal networks operating from within its borders, and hold those networks accountable for their actions