קצין

תא"ל ד"ר  דודו דגן מונה לקצין הרפואה הראשי, בטקס שנערך במחנה "דורי" במעמד ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, אלוף קובי ברק. תא"ל ד"ר דודו דגן מחליף בתפקידו את תא"ל פרופ' איציק קרייס, אשר מילא תפקיד זה במהלך שלוש השנים האחרונות.

ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, אלוף קובי ברק אמר בטקס כי "כל לוחם באשר הוא, יודע שאם יפצע, יוגש לו הטיפול הטוב ביותר, במובן הרפואי והמקצועי. דבר נוסף שהלוחם יודע הוא שהחובש, הרופא, הפרמדיק וגם האחות יחרפו את נפשם, יחתרו למגע ויעשו כל שביכולתם, גם במחיר חייהם עצמם, על מנת לתת סעד לפצוע. איציק- נכנסת בסערה לתפקיד קצין הרפואה הראשי, פעלת בכל התחומים ובכל העומקים, והובלת את החיל להישגים מרשימים שבאו לידי ביטוי בצורה מרשימה במבצע 'צוק איתן'".

תא"ל פרופ' איציק קרייס הוסיף "כמפקד החיל חשוב היה לי לגרום לאנשים להציב את הרף גבוה מעל האפשרי, לחשוב בצורה ביקורתית, לפעול, ובעיקר – להאמין בעצמם וביכולתם להניע ולהשפיע. ואכן, מהרגע הראשון נרתמו אנשינו במסירות המאפיינת אותם ובעמל רב, החלו במימוש התוכנית והפכו אותה לחלק משמעותי בעשייה הצה"לית. בכל פעם מחדש נפעמתי בהביטי בהם, הופכים חזון למציאות, מעלים בעצמם את הרף גבוה יותר ונמצאים שם תמיד, אם בקרב, אם באלונקה ואם ליד מיטת החולי". 

קצין הרפואה הנכנס, תא"ל ד"ר דודו דגן אמר נו מערבת את רגעי השיא וההתעלות בהצלת נפש אחת, ואת מפח הנפש הצורב והמהדהד בהיקפד פתיל החיים. ברוח זו אני מאמין כי חובתנו המוסרית לחיילינו המתגייסים מכוח חוק אין לה גבול, היא דורשת מחויבות אישית, מקצוענות, רגישות ושותפות של כלל מערכי חיל הרפואה. אני יודע כי אני חולק עמכם את המובן מאליו, המתמצה בדרישה כי כל אחד מאיתנו יטפל בחייל כאילו הוא בנו שלו".

You might be interested also

The G-7 leaders meeting in Cornwall on Sunday. Photo: REUTERS/Phil Noble/Pool

G7 leaders unite against Russian ransomware attacks 

In the joint statement issued at the end of the summit, the leaders of the seven wealthiest countries in the world demanded Russia to identify and disrupt ransomware criminal networks operating from within its borders, and hold those networks accountable for their actions