קיטון בייצוא הביטחוני ב-2013

מדובר על ירידה של כמיליארד דולרים מהיקף הייצוא בשנת 2012, שעמד על סכום שיא של 7.5 מיליארד. הנדבכים המשמעותיים בייצוא הביטחוני ב-2013: השבחת מטוסים, מכלולים ומערכת אווירית, מערכת תוכנה מוטסות תחומי התקשורת והל"א, חימושים, מל"טים ומכ"מים

ירידה בייצוא הביטחוני הישראלי: אגף הייצוא הביטחוני (סיב"ט) במשרד הביטחון מסיים בימים אלה את סיכום שנת 2013 בייצוא הביטחוני ממדינת ישראל. על פי הנתונים שאספו בסיב"ט, התעשיות הביטחוניות הישראליות חתמו על חוזים חדשים במהלך שנת 2013 בהיקף של 6.543 מיליארד $. מדובר על ירידה של כמיליארד דולרים, לעומת שנת 2012 אז הסתכם הייצוא הביטחוני בסכום שיא של 7.5 מיליארד דולרים.

התעשייה הביטחונית הישראלית, שמדורגת ב-10 TOP של היצואניות הביטחונית בעולם, ממשיכה להשקיע במחקר ובפיתוח ופתרונות טכנולוגיים 'חסכוניים' בכוח אדם/ רובוטיקה, דרישה לאמצעי מודיעין זמן אמת, ואמצעי הגנה שונים ומגוונים. הנדבכים המשמעותיים ביצוא הביטחוני בשנה זו: השבחת מטוסים, מכלולים ומערכת אווירית, מערכת תוכנה מוטסות תחומי התקשורת והל"א, חימושים, מל"טים ומכ"מים.

מסיב"ט נמסר כי שנת 2013 הייתה שנה מאתגרת ומורכבת לתעשיות הביטחוניות ברחבי העולם. שנה שבה נמשכה מגמת הצמצום בתקציבי הביטחון, ובתכניות הצטיידות גדולות בשווקים מרכזיים, בראשם ארה"ב ואירופה. היציאה של כוחות הקואליציה מעיראק ואפגניסטן – הגבירו את הירידה בביקושים למערכות הגנה. התעשיות הביטחוניות הקטנות והבינוניות (תקו"ב), שמפתחות טכנולוגיות ייחודיות מסוגן, ונחשבות לגמישות ואטרקטיביות, חתמו חוזים בהיקף של כ-500 מיליון דולר ב- 2013 בדומה לשנה הקודמת.

You might be interested also