קורס אבטחה ולוט"ר ליועצי שרים

בתעש מציינים את סיומו של הקורס הראשון הייעודי ליועצי שרים בישראל. "אמנם לא הפכנו למאבטחים, אבל זה שינה את תפיסת העבודה שהייתה קיימת עד היום", אמר אחד מבוגרי הקורס המשמש כיועץ לשר השיכון

בתמונה: יועצי שר השיכון, בוגרי הקורס הראשון של מכללת תעש

לראשונה אחרי הבחירות ולאחר ביטול האבטחה הצמודה על השרים – הסתיים השבוע קורס ראשון במכללה של תעש לאבטחה ולוט"ר שנבנה מראש והותאם כהכשרה ייעודית במסגרת " סדנא להתנהגות מונעת", כאשר כל התכנים גובשו מראש כממוקדים לעבודת השר.

מי שהיו פורצי הדרך ועברו השבוע ראשונים את ההכשרה היו צוות יועצי השר אורי אריאל שהגיעו ליומיים במכללת תעש לאבטחה ולוט"ר במהלכם עברו שיעורים עיונים ומעשיים כיצד לזהות איומים על השר אותו הם מלווים בדרך קבע, ודרכי ההתמודדות אל מולם מכללת תעש לאבטחה ולוט"ר מתמחה במתן ייעוץ והדרכה לגורמים שונים בארץ ובעולם בתחום האבטחה ובהתמודדות עם אירועי טרור ומצבי חירום.

הקורסים השונים מבוצעים במתכונת סדורה ובמתודולוגיה מקצועית המותאמת ללקוחות מהמגזר הממלכתי, המוסדי, הציבורי, והפרטי. בתוכנית הלימודים בסמינר ניתן היה למצוא נושאים המתמקדים בפעולות מניעה בכל השלבים בשגרת יומו של השר. בנוסף קיימו הפקת לקחים מאירועי התנקשויות באישי ציבור ברחבי העולם וביניהם גם רצח ראש ממשלת ישראל יצחק רבין ז"ל בשנת 1995.

אחד מיועצי השר שנכח בקורס הדגיש כי היה מדובר בסמינר חשוב שהקנה לצוות העוזרים כלים להתמודדות עם מצבים משתנים ובלתי צפויים "בסופו של דבר אנו מסתובבים עם השר לאורך כמעט כל שעות היממה ונמצאים במגע המוני עם קהל ללא שום סינון ובקרה. הקורס נתן כלים חשובים שסייעו לנו לזהות איומים מבעוד מועד וכיצד לפעול חס וחלילה במקרה של אירוע אמת. אמנם לא הפכנו למאבטחים, אבל כמובן שזה שינה את תפיסת העבודה שהייתה קיימת עד היום".

You might be interested also

The G-7 leaders meeting in Cornwall on Sunday. Photo: REUTERS/Phil Noble/Pool

G7 leaders unite against Russian ransomware attacks 

In the joint statement issued at the end of the summit, the leaders of the seven wealthiest countries in the world demanded Russia to identify and disrupt ransomware criminal networks operating from within its borders, and hold those networks accountable for their actions