קארו - ראש מנהל הסייבר ברפאל

חשיפה: הקמנ"ר לשעבר, תא"ל (מיל') אריאל קארו מונה לעמוד בראש המנהל החדש. גם בתע"א שמים דגש על סייבר ומקימים מנהל סייבר משלהם שבראשו תעמוד אסתי פשין

אריאל קארו

קצין המודיעין הראשי לשעבר, תא"ל (מיל') אריאל קארו, מונה לעמוד בראש מנהלת הסייבר החדשה שמקימה חברת רפאל - כך נודע למערכת "ישראל דיפנס". מנהלת הסייבר של רפאל היא גוף חדש שמקימה החברה לרכז את פעילותה בתחום הקיברנטי.

גם בתעשייה האווירית שמים דגש על נושא הסייבר. לאחרונה הוקם בחברה מנהל סייבר חדש שבראשו עומדת אסתי פשין - מי שנחשבת מחלוצי התחום במסגרת יחידת 8200 של חיל המודיעין. פשין כיהנה בעבר כמנכ"לית חברת ווטרפול ובכירה בחברת ורינט.

ההחלטה על הקמת המנהל מלמדת על החשיבות הרבה המיוחסת לתחום בחברה. המינהל יוקם במסגרת חברת הבת אלתא, הממוקמת באשדוד. בנוסף התעשייה האווירית חתמה על הסכם עם חברת סיבריה על שימוש בטכנולוגיות סייבר שפותחו על ידה.

באחרונה חשף סמנכ"ל השיווק של מפעל מלמ בתעשייה האווירית כי במסגרת מלמ הוקמה מעין "חממת סייבר" המסובבת על יוצאי יחידות רלוונטיות במערכת הביטחון. סמנכ"ל השיווק של התע"א, שרלי בן שטרית, אמר לאחרונה כי התע"א רואה בשוק הסייבר מנוע צמיחה חשוב וכי היא "מאמינה בפיתוח מוצרי סייבר ומודיעין, שבהם יש לנו ידע רב ויתרונות רבים".

יצוין כי גם בחברת אלביט מערכות הוחלט באחרונה על שינוי מבני הקשור לתחום הסייבר: במסגרת חברת אלאופ הוקמה חטיבת אלקטרו-אופטיקה ומודיעין. מנכ"ל אלאופ, עדי דר, יכהן כראש החטיבה החדשה. פעילות מנהל הסייבר והמודיעין באלביט מערכות, בראשות תא"ל (מיל') יאיר כהן, הועברה מחטיבת היבשה לחטיבה החדשה.

You might be interested also

F-35B fighters on the deck of the aircraft carrier HMS Queen Elizabeth in May. Photo: REUTERS/Bart Biesemans

British F-35s to launch operation against Islamic State targets 

The planes from the 617th Squadron of the Royal Air Force will operate from the aircraft carrier HMS Queen Elizabeth to help prevent the terrorist organization from regaining a foothold in Iraq