צפו: צה"ל סיכל פיגוע

לפנות בוקר ניסו 13 מחבלים לחדור לשטח ישראל דרך מנהרת טרור מרצועה עזה. כוחות צה"ל זיהו אותם וסיכלו את הפיגוע. לא היו נפגעים לכוחותינו. בשעה 10 נכנסה לתוקפה הפוגת אש של חמש שעות

חמאס ניסה להוציא אל הפועל פיגוע ראווה לקראת ההפוגה באש: דובר צה"ל התיר לפרסם כי בשעות הבוקר המוקדמות, סוכל ניסיון חדירה לשטח מדינת ישראל. על פי דובר צה"ל כוחות הצבא זיהו 13 מחבלים בעת חדירתם לשטח הארץ באמצעות מנהרת טרור בדרום רצועת עזה ופעלו לנטרול האיום ולתקיפת המחבלים אשר חדרו לשטח מדינת ישראל.

על פי צה"ל זוהו מספר פגיעות בקרב האויב. אין נפגעים לכוחותינו. מדובר צה"ל נמסר כי "צה"ל רואה בארגון הטרור חמאס אחראי לתקיפה זו שתכליתה פגיעה רצחנית בתושבי מדינת ישראל".

דובר צה"ל, תא"ל מוטי אלמוז, אמר כי "באזור 4 לפנות בוקר נתקלה התראה בנושא, מערך האיסוף של צה"ל מזהה חדירה באמצעות מנהרה. המערכת נדרכת ופועלת כפי שנעשה בשבועות האחרונים לאור ההכנות וחיזוק צעדי המוגנות בגזרה. מגיעים לאזור הכוחות, כנראה שהמחבלים מופתעים ומתחילים להיכנס חזרה למנהרה. חיל האוויר מתחיל לתקוף אותם. אנחנו מבינים שיש נפגעים בצד שלהם, אבל עוד אין לנו את כל התמונה".

צפו בסרטון התקרית:

אלמוז הוסיף ואמר כי "זוהי הצלחה נוספת, סיכול נוסף שחמאס מתכנן באזור הדרום. אנו ערוכים ומוכנים להתרחשויות כאלה בימים הקרובים. אנחנו ממשיכים לנהל באזור, דרוכים ומוכנים לסיכול המאמץ הזה של החמאס. כשיהיו לנו יותר פרטים נעביר". אלמוז נשאל האם המחבלים הצליחו לחדור לשטח ישראל לפני שזוהו, וענה כי אכן אולם מיד חוסלו. "אפשר להניח שמטרת הפיגוע הייתה חטיפה. מדובר על 13 מחבלים שרצו להגיע לאמצע קיבוץ סופה. ייתכן שרצו לבצע פיגוע הרג משמעותי. "מערך האיסוף וההגנה של צה"ל הוקפץ וסיכל את הפיגוע, זו הצלחה משמעותית אחרת היינו מתעוררים לבוקר שיש 13 מחבלים בקיבוץ. תוצאה ברורה וחד משמעית וכך גם נמשיך בימים הקרובים".

ובמקביל המגעים לקראת הפסקת אש מתחדשים: ראש השב"כ, יורם כהן, ראש האגף המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון האלוף (מיל') עמוס גלעד ושליח ראש הממשלה עו"ד יצחק מולכו יצאו לקהיר במטרה לייצג את ישראל במשא ומתן מול חמאס, בחסות מצרים.

גורמים פלסטיניים מדווחים כי בחמאס דורשים, שבמסגרת הסכם הבנות שיושג עם ישראל, יוסכם על התנאים הבאים: פתיחת כל המעברים של רצועת עזה, כולל פתיחת מעבר רפיח באופן קבוע ולמשך 24 שעות ביממה. בחמאס דורשים גם ערבויות בינלאומיות לכך שהוא לא ייסגר. בנוסף דורשים בחמאס הקמת מעבר ימי לרצועת עזה, אישור לתושבי הרצועה להתפלל במסגד אל-אקצא בירושלים ושחרור משוחררי עסקת שליט שנעצרו במהלך החיפושים אחר שלושת הנערים הישראלים שנחטפו ונרצחו לפני למעלה מחודש ביהודה ושומרון.

בינתיים ישראל וחמאס הסכימו לנצירת האש במשך חמש שעות מהשעה 10:00 ועד 15:00 במטרה להעביר תרופות ומזון לתושבי הרצועה. ההפוגה באש לא תכלול, כך על פי הסיכום, סיכולים ממוקדים של מחבלים המנסים לשגר רקטות לעבר שטחי ישראל.

מוקדם יותר נמשך הירי מרצועה עזה לעבר ישראל. אזעקות נשמעו באזור המועצות האזוריות אשכול וחוף אשקלון בדרום וכן במועצת מטה יהודה סמוך לירושלים, בבית שמש, במועצת באר טוביה, קריית מלאכי וקריית גת. מערכת "כיפת ברזל" יירטה שתי רקטות שנורו לעבר קריית גת וקריית מלאכי. לא היו נפגעים בכל מקרי הירי.

‎‎ פרסום ‎ by Israel Defense .‎

You might be interested also