צמיד שהופך לרחפן

בתחרות "Make it Wearable" של חברת אינטל זכה פרויקט שתכליתו צמיד שהופך לרחפן. קבוצת הפיתוח גרפה פרס ראשון בסך 500,000 דולרים

קבוצה של חברי ילדות שאהבו תמיד לתקן חפצים הפכו את תחביבם למיזם חדשני הקרוי Nixie, מצלמה לבישה המבוססת על Intel Edison. הצוות ניצל את ניסיונו בפיזיקה, הנדסה ,עסקים, צילום ווידיאו ואהבה לספורט, כדי לערוך ניסיונות בפיתוח מסוק מרובע (קוואד-קופטר).

בהתחלה חקרו את האפשרות ליצור התקן עמיד במים והשתעשעו בהתקנים מעופפים אחרים, כגון משקפיים. לאחר שלא שבעו רצון מיצירות אלה, הצוות החליק להתמקד ביצירת התקן לביש ואוטונומי. הם שמעו על תחרות Make it Wearable של אינטל שישה ימים בלבד לפני המועד האחרון להגשת המועמדויות ועבדו משני צדי האוקיינוס – בסאן פרנסיסקו ובאוסטריה – על פיתוח הפרויקט המאפשר הפעלה מיידית של המצלמה מפרק ידו של המשתמש וצילום תמונות מהאוויר באופן שאינו מפריע להתרחשות ועם זאת לוכד את הזיכרון בצורת תמונה.

Nixie משלב חשיבה עתירת חזון עם ערך עסקי בתוך מוצר שעשוי להשפיע ולשפר את חייהם של בני אדם. את הפרויקט פיתחו כריסטוף קוסטל, ילנה יובנוביץ' ומיכאל נידרמאייר, והוא צפוי לשנות את האופן שבו בני האדם מתעדים את החוויות יוצאות הדופן שלהם מנקודת מבט ייחודית. "אנו גאים על שנבחרנו כמנצחים בתחרות "Make it Wearable" של אינטל. עתיד המחשוב הלביש הוא חסר גבולות וההזדמנויות לחדש ולחשוב באופן יצירתי הן שהעניקו לנו את ההשראה ליצור את Nixie" אמר מוביל הקבוצה, כריסטוף קוסטל.

"עוצמתם של שבבים כגון Intel Edison תאפשר גם למעצבים, בעלי חזון ואנשי טכנולוגיה נוספים להפיח חיים ברעיונותיהם ולשנות את האופן שבו אנו משתמשים בטכנולוגיה ומשלבים אותה בחיי היומיום".

התחרות של אינטל יצאה לדרך בתחילת השנה, בתערוכת CES 2014 במטרה להעניק השראה ליצירת יישומים ומוצרים טכנולוגיים חדשניים בתחום המיחשוב הלביש. התחרות משכה מגוון רחב של צוותי מפתחים, בהם תלמידי אוניברסיטאות ובתי ספר תיכוניים, יזמים, מפתחים, חברי קהילת "מייקרים" (makers), מהנדסים, טכנולוגים ואנשי חזון שפיתחו ויצרו המצאות בעזרת פלטפורמות מחשוב זעירות של אינטל, דוגמת Intel Edison - מחשב שגודלו כגודל בול דואר.

הצוות של Nixie זכה בפרס הראשון בשווי 500 אלף דולר שישמשו להמשך פיתוח המוצר והשקתו בשוק.

You might be interested also